Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem nastolatką, mam 17 lat. Od jakiegoś czasu na prawej ręce drętwieją mi palce, czuję ból nadgarstka i kłębu kciuka oraz przedramienia. Na ręce posiadam bliznę po przeszczepie skóry od około 15 lat. Ból nasila się nocą, nie mogę spać na prawej stronie, często pojawia się ból również przy pisaniu oraz korzystaniu z komputera. Kilka razy zdarzyło się, że ból uniemożliwiał mi wykonanie ruchu. Moi rodzice bagatelizują sprawę, twierdzą, że każdego coś boli. Co może wywoływać ten ból i jak na to zaradzić? Gdzie mogłabym uzyskać pomoc?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość w...q napisał:

Moi rodzice bagatelizują sprawę, twierdzą, że każdego coś boli

Nie, a już na pewno nie w tym wieku. 

 

1 godzinę temu, Gość w...q napisał:

Co może wywoływać ten ból 

Trudno wyrokować, może być od kręgosłupa, może mieć coś wspólnegoz cieśnią nadgarstka, może... 

1 godzinę temu, Gość w...q napisał:

jak na to zaradzić? 

Spróbuj doraźnie stosować żele przeciwzapalne i przeciwbólowe. 

1 godzinę temu, Gość w...q napisał:

Gdzie mogłabym uzyskać pomoc?

Najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego, da pewnie skierowanie najpierw na rtg, później do ortopedy lub neurologa. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2020 o 16:18, Gość ka-wa napisał:

Nie, a już na pewno nie w tym wieku. 

Chyba, że autorka stale na coś narzeka i rodzice słyszą co chwile, że coś innego ją boli. Za mało danych, aby to wywnioskować.

W dniu 12.04.2020 o 14:27, Gość w...q napisał:

Co może wywoływać ten ból i jak na to zaradzić?

Jeśli nie względy psychiczne to zbyt częste siedzenie z telefonem lub przed komputerem i klikanie, za mało ruchu, skrzywienie kręgosłupa, urazy w wyniku uprawiania sportu/ćwiczeń. Musisz nam coś więcej o sobie napisać, bo trudno tak zgadywać.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...