Skocz do zawartości
Forum

Autyzm wykluczenie spolecznie


Gość Autysta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy psycholog może mi napisać w opinii,że jestem wykluczony ze spoleczenstwa z powodu swojej niepelnosprawnosci jak mam autyzm?

Czy system prawny może mi pomóc jak jestem niesamodzielny a mam stopień niepelnosprawnosci w stopniu umiarkowany.

Jest taki problem ,że mam 24 lata i jestem niesmodzielny i nie mam wsparcia ze strony bliskich .

Ludzie uznali mnie w moim środowisku za debila,kretyna .

W pracy jest tak ,że uważają mnie za dziwaka,glabaże nie umiem z ludźmi rozmawiać a pracuje w zakładzie chronionym.Nie umiem się zrealizować zawodowo,intelektualnie,załatwić spraw formalnych ,zawalczyc o siebie,psychologowi właśnie o tym mówiłem i psychiatrze to zamilkneli i kazali mi za każdym razem wyjść z gabinetu.

Czy nie da się w sposób prawny mi pomoc?Metalnie jestem na poziomie 12-13 latka.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim bardzo ważne jest postawienie trafnej diagnozy. Jeśli jakiekolwiek objawy nas niepokoją to warto je skonsultować z psychologiem. Też badania na autyzm są bardzo ważne, diagnostyka bardzo szeroka. Czytałam o tym na https://www.testdna.pl/badania-na-autyzm/ , w jakim kierunku badania warto zrobić. Ogromne znaczenie mają badania genetyczne, które nie tylko potwierdzą taką chorobę, ale też będą pomocne w określeniu przyczyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...