Skocz do zawartości
Forum

Sprawdzony sposób na zakładanie soczewek


anetamska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj miałam konsultację u okulisty i wyszło, że powinnam nosić soczewki kontaktowe. Lekarz pokazywał mi jak je zakładać , ale dla mnie wciąż jest to trudne.  Od godziny siedzę z tym  przed lustrem, przechodzę istne męki i nie daje rady założyć. Przewertowałam już chyba wszystkie internetowe fora na temat soczewek, ale o zakładaniu tak nie wiele piszą. Proszę, pomóżcie! Podzielcie się swoimi poradami.

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja mialam tak samo na poczatku, bardzo dlugo mi zajęło  niczym zalozylam soczewki.. zajelo mi 3 dni aby sie do nich przyzwyczaic i je w miare szybko zakladac. Trzeba sie poprostu przyzwyczaić i spędzić ten czas na popróbowaniu zakladania soczewek. 

A jak je zakladam, to trzymam soczewke na palcu wskazujacym prawek reki, rozchylam oko palacami, patrzę się w górę, zakladam soczewkę, puszczam oko i dopiero wtedy kieruja wzrok na dół(patrze sie na zlew) kila razy mrugam oczami i jest soczewka na miejscu. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie próbuj i próbuj, nie załamuj się! Nie rób nic na siłę. Też jeszcze niedawno męczyłam się z zakładaniem. Pierwszy raz założył mi okulista, na noc kazał je zdjąć i wtedy się zaczęło. Pierwsze samodzielne zakładanie było tak skomplikowane, że długo tego nie zaponę. Męczyłam się niemiłosierne i  też szukałam pomocy na forach. Jeden z forumowiczów pisał o optycznym sklepie internetowym Optiland, kupuje tam soczewki i że na stronie jest blog z dokładną instrukcją jak prawidłowo zakładać. Rzeczywiście jest tam cała ''technika'' opisana i dzięki niej w końcu się nauczyłam. Podam ci link do tego bloga żebyś mogła skorzystać https://optiland.pl/pl/blog/Jak-poprawnie-zalozyc-soczewki-kontaktowe/34  spróbuj, bo naprawdę jest dobry. W tej chwili to ja zakładam i ściągam w kilka minut. 

   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...