Skocz do zawartości
Forum

alergia na rękawiczki


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj pracowałem w rękawiczkach "wampirkach" takie jedne z tańszych rękawiczek. Po pracy miałem takie bąbelki na palcach i dłoniach mocno swędziało. W internecie przeczytałem że to alergia ale tam pisało tylko na lateks a o ile wiem to te rękawiczki nie są lateksowe. Co mam zrobić zrezygnować z rękawiczek? Pracuję jako mechanik więc mam styczność z chemią.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz styczność z chemią to ręce mogły zareagować na coś innego. Ale jeżeli na rękawiczki to spróbuj kupić inne i ich używać, także przed użyciem, "umyj" ręce żelem antybakteryjnym. Możesz też spróbować talku bo nie wszystkie rękawiczki mają w środku talk. W innym wypadku będziesz musiał się przerzucić na inne rękawiczki które musiałbyś prać lub częściej zmieniać. Spróbuj obserwować czy tylko w przypadku używania tego rodzaju rękawiczek masz te bąbelki na rękach.

Odnośnik do komentarza

Niestety noszenie takich rękawiczek sprawia, że nasze ręce stają się bardziej wysuszone dlatego też należy pamiętać o ich nawilżaniu poprzez stosowanie kremów nawilżających. Wiem, bo sama mam bardzo suche  dłonie i w tym celu zamówiłam z tej stronki  https://www.perfumesco.pl/kosmetyki-do-rak  regenerujący krem do rąk oraz takie mygło z Lipy i mam nadzieję, że uda mi się dłonie doprowadzić do jakiegoś lepszego stanu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...