Skocz do zawartości
Forum

Rywalizacja?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku jestem z pewnym chłopakiem, ogólnie jesteśmy ze sobą bardzo szczerzy, co jest dla mnie bardzo ważne. Często jednak wyczuwam między nami różne napięcia, taką jakby hmm, rywalizację (np. przy znajomych, przy gotowaniu)? Coś takiego. Czy to jest normalne? Mam co jakiś czas taką nagła chęć "dogryzienia" mu.

W ogóle mam też problem, że często frustrują mnie jego zachowania (np. jak je to zawsze, ale to zawsze się ubrudzi na twarzy, jak dziecko... I np. w takiej sytuacji ja mu zawsze mówię, że jest brudny, a on się wkurza, czego nie rozumiem. Kto lubi chodzić uwalony? Nie rozumiem tego, wkurza mnie to i szczerze mówiąc-trochę obrzydza :/ ).

Odnośnik do komentarza

To napięcie między nami pojawia się często w takich głupich, nieistotnych sytuacjach, typu ja mu mówię, ze może łatwiej by mu było położyć to tutaj jak gotuje, tylko sugeruję i już od razu wyczuwam napięcie. Muszę też przyznać, ze niestety zdarza mi się go czepiac, stad może jego reakcja nawet na taką miła podpowiedź? Bo może czuje się od razu jakoś krytykowany?

Odnośnik do komentarza

Fakt, czepiasz się, pouczasz, a prawie nikt tego nie lubi, bo Ty wiesz lepiej?

Choć niektórym, to tak bardzo nie przeszkadza, ale reagują werbalnie i nie ma sprawy. 

On daje Ci do zrozumienia, żebyś tego nie robiła, a Ty dalej swoje, więc powinien raz a dobrze Ci powiedzieć wprost, wtedy może by dotarło, że jest przewrażliwiony na tym punkcie. 

Co do jedzenia, to nie wiem dlaczego przy okazji się pobrudzi, może tak ma od dzieciństwa, ma problem z prawidłowym jedzeniem, a może ma upośledzenia czucia wokół ust, porozmawiaj z nim o tym szczerze. Choć sporadycznie, każdemu może się to zdarzyć, ale wtedy, jak już, należałoby podziękować, zwracającemu uwagę. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ka-wa napisał:

Co do jedzenia, to nie wiem dlaczego przy okazji się pobrudzi, może tak ma od dzieciństwa, ma problem z prawidłowym jedzeniem

Znam osobę, która zawsze się ubrudzi, ale nie na twarzy lecz na ubraniu. Ma prawie 40-tke i nigdy nikt nie był w staniu u niego tego naprostować. Teraz to my po prostu obracamy to w żart, bo go znamy i wiemy, że nie ma opcji aby mu coś nie spadło na spodnie, nie kapnęło na bluzkę. Może to faktycznie wynik nieprawidłowej postawy podczas jedzenia, może innych kwestii ale dorosłego faceta nikt już nie nauczy. Rozmowa chyba tu niewiele pomoże, a jedynie nabranie dystansu.

Mnie zastanawia dlaczego tak Cie irytują drobiazgi? Czy jesteś pedantką? "Panią Dulską"?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi :D myślę, że macie rację.

Właśnie wydaje mi się, ze jest to trochę kwestia, że ja lubię porządek (choć nie nazwałbym się raczej aż pedantką, choć z jego perspektywy-może i tak to wygląda), a dla niego to nie ma znaczenia-dla niego jak się ubrudzi, jak wytrze sie w spodnie i potem chodzi z brudnymi to to jest ok. A mi np. głupio trochę jak przy znajomych chodzi taki uwalony... Myślę, że przesadzam, ale nie wiem, jakoś się z tym źle czuje po prostu

Nie wiem też skąd ta lekka rywalizacja wśród znajomych, to normalne?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Magda napisał:

 jak się ubrudzi, jak wytrze sie w spodnie i potem chodzi z brudnymi to to jest ok. 

To już nie jest fajne, ma taki nawyk i z tym małymi kroczkami bym walczyła, nie dziwię się, że to Cię irytuje. Może na początek kup mu fartuch, sobie też, żeby lepiej się czuł. 

 

10 godzin temu, Gość Magda napisał:

Nie wiem też skąd ta lekka rywalizacja wśród znajomych, to normalne?

Nie napisałaś na czym polega ta rywalizacja. 

Odnośnik do komentarza

Po prostu przy znajomych czasem też jest to napięcie, tak nazwałam "rywalizacja", może nieadekwatnie. W sumie po prostu czasem jego zachowania są dziwne, typu gadamy w grupie, a ten bez słowa odejdzie czy coś takiego. Albo idziemy w grupie w 2. Pary, ja rozmawiam z tą parą, a on jakoś tak idzie krok przed nami czy coś. Nie wiem, może przesadzam ogólnie, ale jakoś złe emocje we mnie wzbudzają takie jego zachowania (trochę antyspołeczne bym nazwała) i czasem aż mam mu chęć jakoś publicznie dogryźć (nie robię tego raczej, bo wiem, że to nie w porządku)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że może po prostu go męczy dłuższe przebywanie z ludźmi? (Aczkolwiek podane sytuacje wcale nie zachodziły jak byliśmy jakoś długo ze znajomymi), bo jednak jest introwertykiem itd. muszę też przyznać, że ostatnio bardziej się otworzył na ludzi, itd (jednak trochę go tam wyciągałam to do znajomych, to do rodziny)., Więc może kwestia czasu i będzie lepiej z tym aspektem ? choć przy swoich znajomych, przy których czuje się dobrze, tez czasami zachowuje się trochę dziwnie (tego typu sytuacje co napisałam)

Odnośnik do komentarza

Może jest po części introwertykiem, nie lubi towarzystwa. 

Tak czy tak, nie ma sensu być z kimś kto nam nie odpawiada, irytuje, więc zastanów się czy to dalej ciągnąć.

Ja tu żadnej szczerości między wami nie widzę, jeśli  by była, to z nim byś wszystko wyjaśniła, a nie na forum. 

Czyli, chcesz, żebyśmy to my zgadywali, co z nim jest nie tak, a masz możliwość dowiedzieć się u źródła. 

Odnośnik do komentarza

On nie ma wyrobionych nawyków dbania o siebie. Zapewne wyniesione z domu. Nie wiem czy dasz rade to w nim zmienić, trudno będzie, ale możesz spróbować. Moze poproś aby się przebierał po wybrudzeniu gdyż to jak wygląda mężczyzna świadczy też o kobiecie. to tak jakby o niego nie dbała, bo ona zadbana a on chodzi jak sierotka. Nie irytuj sie przy tym, mów spokojnie, z prośbą w głosie. Moze poskutkuje... oczywiście musisz przypominać, bo mężczyźnie nie wystarczy powiedzieć raz ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...