Skocz do zawartości
Forum

koronawirus


Gość Anonimowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowa

Hej wszystkim. Miałam dziś przykrą sytuację. Będąc na spacerze, oczywiście samej, spotkałam w parku starą przyjaciółkę. Zapominając o pandemii wirusa rzuciłyśmy się przywitać ze sobą, siedziałyśmy i gadałyśmy ponad godzinę. Na koniec odwiozła mnie jeszcze pod dom. Ja wiem, że zachowałam się nieodpowiedzialnie, nie powinnam do niej podchodzić, przytulać się do niej, ale jednak jak kogoś się długo nie widzi, to zapomina sie o bezpieczeństwie. Boję się teraz, czy w razie gdyby moja przyjaciółka była nosicielką koronawirusa, mogę go przenieść na swoją rodzine. Staram się do nich nie podchodzić, oni sami mówią, że raczej nie ma się czym przejmować. Ale jednak jestem zaniepokojona i zła na siebie, zwłaszcza że przyjaciółka wspominała że nie boi się pandemii i normalnie spaceruje po mieście, chodzi do sklepu, spotyka się z ludźmi itd. Czy mam powody do obaw? Czy powinnam coś z tym zrobić? Nie wiem do kogo się z tym problemem zwrócić, dlatego piszę tutaj. Zanim mnie sponiewieracie i zmieszacie z błotem za moją nieodpowiedzialność. Mam świadomość tego że zrobiłam źle i gigantyczne wyrzuty sumienia. Ale liczę, że powiecie mi co mam zrobić w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Kwarantanna i obserwacja. Jak coś się będzie działo to kontakt z sanepidem. Można teraz prywatnie wykonać test, na https://kontrakoronawirus.pl/ dowiesz się więcej. W Twojej sytuacji jak znajoma nie będzie miała potwierdzonej choroby nie będą chcieli Ci zrobić z marszu. Wiem coś o tym. A przy chorobowych objawach powinnaś mieć taki test wykonany. 

Odnośnik do komentarza

Tak postąpiłaś bardzo nierozwaznie. Jeśli prowadzi taki tryb życia w obecnej sytuacji to może być zarazona jak najbardziej. 

Dobrze ci tu doradzają. Okres kwarantanny powinien wykazać czy masz jakiekolwiek znaki zakażenia czy nie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo wiele teorii na temat substancji oraz innych srodków, które niszczą wirusa. Moim zdaniem jednak dobrze jest po prostu stosowac się do zaleceń lekarzy oraz ministerstwa zdrowia. Polecam nakładanie maseczek, szczególnie jeśli jesteśmy w dużej grupie osób ( w sklepach i przychodniach jest to obowiązkowe).

Jak rownież dezynfekowac powierzchni oraz ręce. Był czas, w którym plyny o dezynfekcji były bardzo drogie, w ostatnim czasie jednak cena wielu tych produktów znacznie spadła:

https://sklep.technica.pl/dezynfekcyjne/plyn-do-dezynfekcji-powierzchni-na-bazie-alkoholu-etylowego-5-l-hendi-dx-fast

W sklepie taki płyn kupicie w bardzo korzystnej cenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...