Skocz do zawartości
Forum

Dorosły człowiek wyzywa moja nastoletnią córkę


Gość matka

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka ma 13 lat, od niedawna ma profil na facebooku. Córka nie jest typem typowej nastolatki, pozwoliłam jej założyć profil, bo chciała mieć dostęp m. in do strony swoijej szkoły muzycznej oraz do strony parafii, z którą córka jest związana. Tak więc córka udostępniła na swoim profilu obrazek z tejże parafii- czyli zdjęcia MB Częstochowskiej. I nie wiadomo skąd pojawił sie pod tym zdjęciem komentarz bardzo obraźliwy, napisany przez mężczyznę w dojrzałym wieku- co sugerują zdjęcia na profilu z żoną i wnukami. Ten mężczyzna napisał córce "spierd... z tym ty mała kur.... " Oczywiście wtedy napisałam do tego pana prywatną wiadomość, gdzie mu wyjaśniłam, ze to profil 13 letniej dziewczynki i prosiłabym, zeby sie tak nie wyrażał, wtedy to nazwał tak samo mnie w prywatnej wiadomości, bo napisał mi :A ty idź spać ty ku..." Oczywiście zgłosiłam tę wiadomosć i ten komentarz administracji facebooka, ale dostałam od nich taką odpowiedź

Podobnie jak wiele osób i organizacji na całym świecie, Facebook odczuwa skutki epidemii koronawirusa (COVID-19). Dysponujemy w tej chwili mniejszą liczbą osób rozpatrujących zgłoszenia.
Chcemy mieć pewność, że w dalszym ciągu będziemy w stanie jak najszybciej weryfikować i usuwać większość szkodliwych treści, dlatego ustalamy priorytety. Nie jesteśmy w stanie traktować priorytetowo wszystkich zgłoszeń.
Zdajemy sobie sprawę, że może to być rozczarowujące, ale zapewniamy, że dysponujemy narzędziami usuwającymi te treści, które naruszają nasze Standardy społeczności. Twoje zgłoszenie pomoże nam udoskonalić naszą technologię.
Przypominamy, że możesz też podjąć inne kroki, jeśli znajdziesz na Facebooku coś obraźliwego lub nieprzyjemnego:
  • Ukryj zawartość
  • Przestań obserwować osobę lub stronę
  • Zablokuj osobę lub stronę
Dbanie o bezpieczeństwo na Facebooku jest ważne dla nas wszystkich. Dziękujemy za poświęcenie czasu na przesłanie zgłoszenia.
 
I oczywiście nie zostało to usuni,ęte. Zablokowałyśmy tego mężczyznę, ale założył kolejne konta, gdzie zaczął wysyłać do córki wyzwiska, w każdej wiadomości cały czas wyzywa ją od k...., pisze, że się puszcza z Rydzykiem i inne tego typu obrażliwe słowa. Odpisuje też pod komentarzami córki, które zamieściła na stronie swojej szkoły muzycznej pod zdjęciem swojje koleżanki przy fortepianie, gdzie napisała, ze jej gratuluje. Pod jej postem zaraz napisał ten mężczyzna komentarz "To znowu ty ty mała kur..." Nie mamy już sił, córka chce w spokoju korzystać z tego facebooka, mieć dostep do materiałów, które wysyłają sobie w swojej klasowej grupie, przeglądac stronę swojej szkoły muzycznej oraz parafii, gdzie należy do chóru dziewcząt, a ten człowiek ją przesladuje. Co robić? Facebook nie reaguje z powodu koronowirusa, nie zablokują konta temu człowiekowi. Ja i córka go nie znamy, jest z innej części Polski, pewnie przypadkiem trafił na profil córki i tak sie uczepił. Co go zablokujemy, to nowe konto zakłada i znów pisze
Odnośnik do komentarza

Dodam, ze te posty są pisane pod zdjęciami na stronie szkoły, przekleństwa są w całosci napisane, tak samo jak w prywatnych wiadomościach, facebook to zignorował, potraktował mało powaznie, a to przecież wyzwiska pod kątem dziecka, które przecież niczego nie zawiniło, a jest obrzucane przez dojrzałego mężczyznę takimi epitetami. Komentarze te zgłszali też inni rodzice ze strony szkoły muzycznej, ale dostawali tę samą odpowiedź od fb, a przecież  jest to poważne, gdy tak wyzywa się dziecko. Ponoć fb zablokował kiedyś mojego znajomego, który w poście użył słowa "murzyn" w okresleniu czarnoskórego, nie mając nic obrażliwego na myśli, nie ubliżając nikomu, bo nie jest rasistą, a blokade dostał na kilka dni, jak to więc możliwe, ze dorosły człowiek zwraca się w taki okropny sposób do dziecka i fb nic z tym nie robi?

Odnośnik do komentarza

Bardzo Pani wspolczuje i Pani Coreczce, ze swiat poznaje z tak paskudnej strony , nie mogac odczepic sie od tego czlowieka....Poszukalabym  na fb  zony tego osobnika i do niej zwrocilabym sie prywatnie , zeby cos z tym zrobila ...

Odnośnik do komentarza

Szukałam, ale nie znalazłam, a listę znajomych ma zablokowana dla obserwatorów, szukałam po nazwisku, ale nie pasowała żadna do tej pani ze zdjęcia. Doczepił się do dziecka za nic dosłownie i tak wyzywa, pisze komentarze, jak do jakiejś prostytutki, pytał w wiadomościach,  mnie, czy córka zrobiła już loda Rydzykowi i inne takie teksty. Na profilu córki widać, ze jest dzieckiem, ma zdjęcie z pieskiem, córka nie wygląda na 13 lat, jest mała, drobna, wygląda na jakieś 10 lat, wiec nawet na nastolatkę nie wygląda, wiec on nie może się pomylić, co do wieku, bo widać, ze jest to profil dziecka. Córka chciała tego facebooka, by wspólnie teraz ze znajomymi z klasy i z chóru się kontaktować, teraz szkoły, klasy mają nawet swoje strony lub grupy na facebooku, wiec postanowiłam jej pozwolić założyć tam konto pod moim nadzorem i zaledwie kilka dni je miała, a tu taka sytuacja. Najbardziej mnie oburza to, ze facebook nic z tym nie robi, zgłaszałam wiadomości prywatne i te komentarze, które na stronie szkoły czytały takze inne dzieci, były zgłaszane, moderator strony je potem usunął, ale screeny zrobiłam, facebook nic nie robi, natomiast- jak wspomniałam wczesniej, mój kolega napisał kiedyś w komentarzu "mam współpracownika murzyna" przy okazji jakichś rozmów, napisał to normalnie, bo darzy tę osobe sympatią, ale niezręcznie sie wyraził i dostał blokadę za użycie niewłaściwego słowa na kilka dni, a tu dziecko jest wyzywane od k..., zaczepiane za to, ze dało zdjęcie Matki Boskiej na swoją oś czasu, jakby nie wiadomo, co zrobiła, po prostu zdjęcie ze strony kościelnego chóru udostępniła i sie facet przyczepił nie wiadomo skąd i tak sie zaczęły wyzwiska. Potem już córka nic nie udostępniała, a komentowała jedynie sukcesy koleżanek na stronie szkoły i tam się pojawiał pod każdym jej komentarzem tekst "ty kur...", i inne obraźliwe epitety. A facet nie reaguje jak mu piszę, że to jest przecież dziecko, by przestał ją wyzywać, to wyzywa także mnie i stwierdza, że trzeba ciemnotę uczyć szacunku (?) Cokolwiek ma to znaczyć, bo nikt z nas mu nie ubliżał.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania. Ania

Proponuje na fb udostępnić Pana wizerunek, a przynajmniej zdjecie którym się posługuje i opisać po krótce swoją historię. .  Myślę, że szybko takie posty sie rozprzestrzeniaja i  może gdy dojdzie to do jego znajomych to Pan się opamieta.. O ile oczywiście nie jest to fikcyjne konto..

Ale myślę, że nie szkodzi zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania. Ania

Proponuje na fb udostępnić Pana wizerunek, a przynajmniej zdjecie którym się posługuje i opisać po krótce swoją historię. .  Myślę, że szybko takie posty sie rozprzestrzeniaja i  może gdy dojdzie to do jego znajomych to Pan się opamieta.. O ile oczywiście nie jest to fikcyjne konto..

Ale myślę, że nie szkodzi zaryzykować.

Można też poprosić znajomych aby na fb zareagowali zgłaszając do administratora jego treści jako obraźliwe..  może wtedy potraktują ta sprawę priorytetowo.

Odnośnik do komentarza
Gość Ania Ania

Jeżeli to bedzie zdjęcie jego profilu? Sam dodał zdjecie, to nie z jego prywatnego archiwum.. Poza tym napiszę Pani sama prawdę..  Bez obrażania tego człowieka mimo, że będzia się takie slowa cisnąć na usta.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Zgłaszaj to co chwilę do FB, z konta córki i z konta szkoły. Co wazniejsze jeżeli to człowike który specjalnie jak widac prześladuje twoją niepełnoletnią córkę i ja wyzywa to jest to naruszenie i podejrzewam, aczkolwiek musiałabyś się dowiedzieć od kogoś mądrzejszego w tym temacie, czy można to zgłosić na policję bo jednak ten człowiek jest dorosłym mężczyzną a wyzywa twoje dziecko które jest niepełnoletnie. Nie wiadomo co mu jeszcze do łba przyjdzie. I wszelkie screeny przesyłajcie do FB i na policję. Tak uważam bo jak ten człowiek zakłada kolejne rózne profile na FB aby go nie złapano, to trzeba przesyłać jego wpisy (screeny) z tych różnych profilów z jakich się wpisywał, czyli żeby FB i policja wiedzieli że jakis maniak sie uwziął i na dziecko i na konkretną instytucję. To podchodzi pod manię prześladowczą. A niestety na FB niby mają teraz jakies zaostrzenia nawet podczas rejestracji nie chcą ludzi rejestrować jeżeli nie ma ich zdjęcia, nr tel i innych. No ale jak widac później takie osoby jak ten facet może być niebezpieczny. Samo blokowanie kolejnych kont tego faceta może nic nie dac bo będzie zakładał kolejne. Jakiś troll prześladowca.

Odnośnik do komentarza

Tak wlasnie wyglada wirtualny swiat. Takie rzeczy zglasza sie do FB a osobe komentujaca blokuje. Mozna tez zmienic ustawienia tak, by publikacje byly widoczne tylko dla znajomych.  

Zamiast pisac tu na forum, proponuje zapoznac sie z obsluga FB. W ogole, jesli sie cokolwiek publikuje publicznie to trzeba liczyc sie z tym ze zawsze bedzie ktos komu sie to nie spodoba, tak to wyglada.Najlepiej nie miec konta na FB, tym bardziej ze samemu nie mozna go usunac.

Odnośnik do komentarza

Tak ...to jest stalking czyli uporczywe nękanie Art 190a kk

Nękanie polega najczęściej na celowym, uporczywym i długotrwałym działaniu skierowanym przeciwko danej osobie, którego celem jest upokorzenie i dezorganizacja jej życia. Czynność sprawcza w przypadku tzw. stalkingu polegać ma na uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, wzbudzające u niej uzasadnione poczucie zagrożenia lub istotnie naruszać jej prywatność.

O uporczywym zachowaniu się sprawcy przestępstwa przewidzianego w art. 190 a k.k. świadczy szczególne nastawienie psychiczne polegające na nieustannym nękaniu, pomimo sprzeciwu pokrzywdzonego, a także dłuższy upływ czasu, przez który sprawca powtarza swoje zachowania skierowane przeciwko osobom nękanym. Skutkiem zachowania się sprawcy musi być wytworzenie u pokrzywdzonego uzasadnionego poczucia zagrożenia lub poczucia istotnego naruszenia jego prywatności.       

Nie czekaj na reakcję fb, tylko zgłoś to na policję. 

Odnośnik do komentarza

Współczuję autorce i jej córce, dziwię, się tylko, że po powtarzających się obraźliwych wiadomościach nie przyszło jej do głowy złożenie doniesienia na policji o możliwości popełnienia przestępstwa. Przecież to takie oczywiste. Rozumiem, że w dzisiejszej sytuacji związanej z pandemią, kontakt z policją może być utrudniony, ale problem autorki trwa już od dłuższego czasu.

Myślę, że ustalenie IP stalkera nie byłoby dla policji problemem.

Odnośnik do komentarza

Dzis byłam na policji, zaczną działać, jak tylko epidemia ustapi, wydrukowałam screeny. Córka po tym incydencie zablokowała swój profil, ze widzą co udostępnia tylko jej znajomi, ale on komentował jej komentarze na stronie szkoły i chóru- a są to strony publiczne, wiec on widział, ze tam komentuje. Poza tym natychmiast jego konto zablokowałyśmy, ale zakładał nowe konta i z tych nowych pisał, chyba z 6 takich kont założył, bo go ciągle blokowałyśmy. Mam nadzieję, ze policja zrobi z tym porządek. Poinformowano mnie, ze jeżeli będę chciała wyciągnać konsekwencję w stosunku do niego, to tylko sprawa w sądzie cywilnym wchodzi w grę, ze potem, jak mu winę ustalą, to przyjdzie mu zwrócić koszty. Mam nadzieję, ze to się rozwiąże i ten człowiek zostanie ukarany.

Odnośnik do komentarza
Gość krzysztof.l.

Dziwne ze go fb nie blokuje, bo ja dostałem dwa dni temu blokadę za to ze pokłóciłem sie z takim jednym na stronie związanej z polityką i nazwałem go debilem w przypływie emocji, dostałem blokadę po jakichś 3 godzinach od zamieszczenia komentarza, a u was to już chyba dłuzej trwa niż dwa dni?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, kto administruje tego faceboka?!  Dziś ja dostałam blokadę za użycie niecenzuralnego słowa w stosunku własnie do tego mężczyzny, on nazwał mnie niedorobioną, ja natomiast mu odpisałam wiązankę z przekleństwami, bo nie wytrzymałam, pierwszy raz w życiu w taki ostry sposób, teraz sie zalogowałam, mam blokadę za to. Czyli jednak ten portal działa wybiórczo, ze dziecko moze ktoś wyzywać bezkarnie, natomiast kiedy ja użyłam takiego słowa wczoraj wieczorem, dziś mam już blokadę! Jak to wyjasnić, dlaczego są równi i równiejsi? Od czego to zależy?! Ja ponoć zostałam zablokowana za... mowę nienawiści!

Odnośnik do komentarza

Cenzorem treści ,nie jest człowiek ,tylko program, który reaguje na konkretne słowa, czy zwroty. Jeśli słowo którego uzylas jest na liście np wyrażeń oznaczajacych mowę nienawiści, to program blokuje dostęp i wysyła ci adekwatny komunikat. 

Ten facet pewnie wie jak omijać system monitorujący i dlatego go nie blokują . Np wykropkowuje obraźliwe slowa. Napisze kur...wa i już program może oszukać. 

Nie jest możliwe kontrolowanie takiej ilości treści w internecie przez czlowieka, dlatego robią to programy które są zero jedynkowe i nie mają ludzkich uczuć. 

Oczywiście jest administracja do której trzeba składać reklamację. Tylko jak widać,  ludzi tam mało ,a roboty dużo ,dlatego trwa to ile trwa.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość matka napisał:

Zastanawiam się, kto administruje tego faceboka?!  Dziś ja dostałam blokadę za użycie niecenzuralnego słowa w stosunku własnie do tego mężczyzny, on nazwał mnie niedorobioną, ja natomiast mu odpisałam wiązankę z przekleństwami, bo nie wytrzymałam, pierwszy raz w życiu w taki ostry sposób, teraz sie zalogowałam, mam blokadę za to. Czyli jednak ten portal działa wybiórczo, ze dziecko moze ktoś wyzywać bezkarnie, natomiast kiedy ja użyłam takiego słowa wczoraj wieczorem, dziś mam już blokadę! Jak to wyjasnić, dlaczego są równi i równiejsi? Od czego to zależy?! Ja ponoć zostałam zablokowana za... mowę nienawiści!

Zamiast zastanawiać się kto administruje FB, to na jakiego czorta niecenzuralnie objechała tego faceta. Już ci chyba wszyscy doradzili że powinnaś zgłosić to na policje i na FB, a teraz skoro jemu posłałaś wiąchę to i do ciebie sie przyczepią dokładnie za mowię nienawiści. Mogłas sie powstrzymać, wziąć scany jego wpisów na stronie córki czy stronie tej parafii/kościoła czy cokolwiek to jest i zgłosić na policję. Nie pisze się z takimi ludźmi jak ten człowiek ani nie dyskutuje, nie wysyła się obraźliwych rzeczy pod jego adresem bo policja później może stwierdzić że po pierwsze ty go podjudziłaś i zaczepiłaś, to twoja wina że pozwoliłaś dziecku niepełnoletniemu założyć konto które być może zaczepiło lub odpowiedziało temu facetowi coś, że nie zgłaszałaś wcześniej tego typu sprawy już gdy ten facet wysłał jakies obraźliwe wiadomości do córki. Teraz kwestia tego które konto zostało zablokowane czy twoje jako twoje prywatne, czy tej instytucji kościelnej, czy córki? Z któregoś konta powinnaś wysłać mimo wszystko scany do FB, zgłosić nekanie i w zaleznosci i w zalezności od tego co znajduje się we wpisach warto równiez zgłosić że to mowa nienawiści wobec osób religijnych, molestowanie bo napisał o twojej córce że jest K... ( nie napisałas chyba kontekstu) ale dorosły mężczyzna nieletniej czy kobiety pełnoletnie nie ma prawa wyzywać. I jest chyba możliwość blokady tej konkretnej osoby na tych niezablokowanych kontach. Zamiast mu słac wulgaryzmy uspokój się i wyślij jego obraźliwe scany do FB oraz chyba można to jakoś oznaczyć jako mowa nienawiści, zastraszanie, molestowanie osób niepełnoletnich. Działaj i nie daj się podpuszczać trollowi. Tutaj ludzie jeszcze na pewno więcej wiedzą o tych kwestiach zgłoszeń i blokad.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.03.2020 o 09:24, Gość Kkmmkk napisał:

Wystarczy zablokować jego profil, na kącie córki i po problemie. Nie będzie mógł komentować postów jej,ani pisać wiadomości prywatnej

Napisała przecież, że zablokowała, a on zakłada nowe.

A czy nie podchodzi to pod stalking? Mozna robić skriny i zgłosić na policję. W ustawieniach można zablokować w ogóle wszystkie komentarze, zrobić profil zamknięty i w ogóle ograniczyć jak tylko się da. Przynajmniej na czas gdy sprawa ucichnie lub zostanie rozwiązana.

Proszę napisać jak sprawa się zakończyła. Powodzenia.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Już jest zgłoszone na policję od przedwczoraj, razem z wydrukami screenów. Zajmą sie tym, jak minie ten koronawirus, polecili, bym sprawę cywilną mu założyła- tak też zrobię. A co do mojej blokady, to nie jest tak, ze on pisał te słowa z kropkami, on pisał całymi zdaniami, wyrazy na k... do córki były pisane w całości i reszta obelg takze, nie było żadnych skrutów. Nie załuję, ze go wyzwałam, nie wytrzymałam juz po prostu, ale nie mogę zrozumieć, że ja dostałam blokadę za mowę nienawiści, natomiast on za tyle niecenzuralnych komentarzy w kierunku dziecka nie dostał żadnej blokady, ani nic! 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość matka napisał:

Już jest zgłoszone na policję od przedwczoraj, razem z wydrukami screenów. Zajmą sie tym, jak minie ten koronawirus,

To akurat może potrwać kilka m-cy. Nie wiem dlaczego chcą czekać aż minie epidemia. Moim zdaniem aby ustalić nr IP i coś napisać/wezwać/cokolwiek nie trzeba czekać tak długo. Moze się mylę, ale jako laik tak to odbieram.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...