Skocz do zawartości
Forum

Jestem brzydka


Gość Kwiat_lotosu33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiat_lotosu33

Hej

Jestem brzydka z twarzy. Mam lekkie przesuniecie brody w prawo (zamierzam to operowac u chirurga, bo ortodontka uwaza ze nie ma problemu). Nigdy na ulicach czy nigdzie nie odczulam jakis przykosci z tego tytulu. Az to tego roku. Nie wiem czy ludzie najedli sie szaleju, ale nie ma dnia żeby ktos nie spluwal na moj widok czy bekal. Nawet w pracy czasami jak kogos mijam to slysze smieszki. Dzisiaj np. robotnicy remontujacy moja firme krzyczeli za mna, ze jestem brzydka.

Moze faktycznie ostatnimi czasy z powodu stresu i depresji moja broda przedunela sie bardziej czy pokrzywila mi sie twarz.

Nie wiem juz co myslec. To przykre, bo nie każdy jest piekny, a tylko ze mnie sie az tak ordynarnie smieja.

Czy moze powinnam zmienic styl ubierania? Nosze jeansy i normalne koszulki (sktomny ubior)- figurę akurat mam ladna.

Czy wlasnie ten moj ubior przyciąga uwage i moze powinnm nosic dresy?

A moze powiekszyc usta? Górna warge mam troche mniejsza od dolnej? Tylko boje sie ze powiekszone usta uwydatnia ta krywizne gęby.

Pytam serio;(. Czuje sie jak kupa:(.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Mam lekkie przesuniecie brody w prawo (zamierzam to operowac u chirurga, bo ortodontka uwaza ze nie ma problemu).

Uważam, że przesadzasz, dlaczego nie kierujesz się zdaniem ortodontki, która nie widzi problemu? Myślę, że gdyby symetria Twojej twarzy była, aż tak zaburzona, to ortodonta przynajmniej podpowiedziałby Ci ewentualne możliwości korekty, dlatego uważam, że problem jest przede wszystkim w Twojej głowie.

5 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Nigdy na ulicach czy nigdzie nie odczulam jakis przykosci z tego tytulu. Az to tego roku.

To tylko potwierdza moje przypuszczenia. Być może od pewnego czasu stałaś się bardziej wyczulona?

5 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Nie wiem czy ludzie najedli sie szaleju, ale nie ma dnia żeby ktos nie spluwal na moj widok czy bekal.

Nie wierzę! Podejrzewam, że prostackie zachowania, jakich często jesteśmy świadkami, nie są skierowane pod Twoim adresem. Ci ludzie ani nie bekają, ani nie spluwają na Ciebie, robią to, bo są prostakami i pewnie zachowują się tak w różnych okolicznościach.

Często widuję ludzi totalnie zaniedbanych, czy nieatrakcyjnych, jednak nigdy nie słyszałam, żeby ktokolwiek głośno komentował cudzy wygląd. To naprawdę zdarza się rzadko i najczęściej dotyczy  uwag pod adresem ludzi bardzo otyłych. W drugą stronę chyba rzadziej, jednak sama byłam ofiarą złośliwych komentarzy, gdy będąc nastolatką przy wzroście 173 cm ważyłam poniżej 50 kg, do tego mam długie nogi i bywało, że słyszałam na ulicy; ale tyka, ale żyrafa! Fakt, to przykre, ale jednak nie zdarzało się to często, dlatego uważam, że przesadzasz.

5 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Dzisiaj np. robotnicy remontujacy moja firme krzyczeli za mna, ze jestem brzydka.

Nie wierzę. Zresztą jest zakaz zgromadzeń, więc łamiesz prawo? 

5 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Ostatnio chlopak, ktoremu dalam do zrozumienia ze nie chce z nim byc, powiedzial ze jestem tragiczna z wygladu i zebym zeszla na ziemie...

No daj spokój, jak możesz przejmować się czymś takim, zrobił to z zemsty. Gdyby tak było nie podbijałby do ciebie, uraziłaś jego ego.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Yonka1717 napisał:

No daj spokój, jak możesz przejmować się czymś takim, zrobił to z zemsty. Gdyby tak było nie podbijałby do ciebie, uraziłaś jego ego.

O tym samym pomyślałam w tej kwestii. Facet to powiedział na odchodne bo go odrzuciłaś.

Poza tym to uważam że ciut przesadzasz. A moja rada jest taka - nie przejmuj się opiniami innych. Bywa to czasem bardzo trudne. Wiem. Ale niezbędne do normalnego życia według siebie. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

ale nie ma dnia żeby ktos nie spluwal na moj widok czy bekal.

Nie wierzę w to. Wybacz, ale to niemożliwie. Zawsze było ok i nagle zaczęli traktować Cię w ten sposób? Albo to sobie wkręciłaś i wszystko widzisz jak chcesz, albo nas wkręcasz. To tak jak osoba z zerowym poczuciem wartości uważa, że każdy się z niej śmieje, a tymczasem ludzie się uśmiechają do siebie wzajemnie, do przeczytanej wiadomości w telefonie, młodzież chichra się z kawału... ale taka osoba tego nie widzi, ma klapki na oczach i wkręca sobie, że śmieją się z niej!

Pomyśl logicznie: Po co miałby ktoś spluwać każdego dnia? Z jakiego powodu skoro Cie nie znają, nie jesteś zdrajcą narodowym, seryjnym zabójcą, pedofilem. Jesteś zwykłą osobą nikomu nieznaną. A bekanie co ma wspólnego to już w ogóle nie rozumiem.

Mam taką propozycję... zrób zdjęcie swojej twarzy od nosa w dół i wklej. Ocenimy czy masz aż tak przekrzywioną szczękę, czy przesunięta broda jest aż tak widoczna, że z daleka widzą ją robotnicy z budowy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Kwiat_lotosu33

Mieszkam za granica. Moze w Polsce panuje wieksza kultura. Serio- zdarza sie ze ktos na moj widok beka czy spluwa. Nie przesadzam.;(

A robotnicy tutaj jakos sobie na papieroska grupowo chodza. Na placu mojej firmy nikt nie lazi i nie pilnuje ludzi. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Bekanie/ czy takie celowe odbijanue to wedlug mnie znak ze ktos sie mna brzydzi.

To wg Ciebie, ale to mylne. Ile razy ktoś bekał na ulicy przechodząc obok lub splunął charkając przy tym, bo takich niekulturalnych jest pełno ? . Obrzydliwe to jest, ale nie ma związku ze mną. W życiu nie przyszłoby mi na myśl, że taki typ się mną brzydzi. Zwłaszcza, że beka czasem nawet mój mąż ?  a jestem przekonana, że się mną nie brzydzi. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jesteś brzydka to się pogódź z tym.Nikt ci nie pomoże.Jedni mają brzydka twarz,jedni są niscy,drudzy chudzi ,a inni grubi.Ludzie tacy są ,żeby wyśmiać kogoś poniżyć ,powyzywac się.

Inni są dyskryminowani za to,że jest gejem ,że ma autyzm,albo że jest upośledzony umysłowo.

Będziesz wyśmiewana nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza

Co za buraków pechowo spotkałaś...

Może warto w takim razie, dla zwiększenia własnego samopoczucia, np. pójść na jakiś kurs makijażu, pooglądać filmiki w internecie o tym? ? może jakaś zmiana fryzury? spokojnie, nikt nie jest ideałem, niech ci robotnicy i reszta lepiej patrzą na siebie...

Odnośnik do komentarza
Gość Eugeniusz

Zzzz, weź się rozpędź i przywal mocno tą głupią łepetyną w ścianę.

Autorko, jeśli spotykają Cię nieprzyjemniści to bardzo mi przykro. Jest masa podłych ludzi na tym świecie z poziomem umysłowym szamba i nic z tym nie zrobimy. Chociaż też tak myślę jak inni tu piszący że prawdopodobnie jesteś przewrażliwiona. Wydaje Ci się że wszystkie śmiechy i tak dalej to z Ciebie. Powiem Ci że kiedyś miałem fobie społeczną i zdawało mi się że idąc po mieście czy galerii handlowej wszyscy ludzie są zainteresowani niczym innym tylko mną, że to się ze mnie śmieją gdy widziałem że się śmiali, komentują, gadają na mój temat, itd.  

W taki jakimś dziwnym świecie żyjemy że wygląd ma chyba dla ludzi pierwszorzędne znaczenie a dopiero potem inne rzeczy. Na to wpływ mają moim zdaniem dzisiejsze czasy z TV, YouTube, instargramami i facebookami gdzie ludzie wręcz stawiają za punkt honoru miec idealne focie. Kiedyś tak nie było.

Odnośnik do komentarza

Witaj, nie ma ludzi brzydkich, są tylko ludzie którzy się nam podobają lub nie więc określamy ich według naszych upodobań. Tobie może podobać się mężczyzna który np dla mnie może być brzydki lub odwrotnie. To kwestia naszego wewnętrznego gustu przez jaki wybieramy sobie drugą połówkę. Czym innym jest brzydota wewnętrzna  czyli brzydki charakter (niewdzięczność, chamstwo, perfidia), a czym innym to kiedy mówimy o kimś że jest brzydki kiedy oceniamy go po wyglądzie czy kwestie zewnętrzne (włosy, oczy, usta, sylwetka). NIe można sie wszystkim podobać, to jest niemozliwe. Nie ma takiej jednej osoby na świecie która by miała w sobie wszystkie cechy idealne zewnętrzne i wewnętrzne. Gdyby istniała, musiałaby być bardzo nudna. Zobacz ile osób jest po poprawkach plastycznych i wyglądają jak klony. Chcą być ideałami ale niestety nie są. Napisałaś już na poczatku

W dniu 26.03.2020 o 12:51, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Jestem brzydka z twarzy. Mam lekkie przesuniecie brody w prawo (zamierzam to operowac u chirurga, bo ortodontka uwaza ze nie ma problemu).

Twoje lekkie przesunięcie brody które, podejrzewam, tylko tobie przeszkadza i tak wpływa na psychikę że jesteś jeszcze bardziej wrażliwa na punkcie twarzy oraz uwag w tą stronę. Operuj jeżeli faktycznie ci to przeszkadza i pomoże na twój spokój i komfort psychiczny.

W dniu 26.03.2020 o 12:51, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Nigdy na ulicach czy nigdzie nie odczulam jakis przykosci z tego tytulu. Az to tego roku. Nie wiem czy ludzie najedli sie szaleju, ale nie ma dnia żeby ktos nie spluwal na moj widok czy bekal. Nawet w pracy czasami jak kogos mijam to slysze smieszki. Dzisiaj np. robotnicy remontujacy moja firme krzyczeli za mna, ze jestem brzydka.

Ludzie są różni i ich nie zmienimy, nie zmienimy ich charakterów możemy wpływać tylko na ich poglądy. Nic więcej. Myślę że widząc jakieś osoby spluwające czy bekając, w pracy jakieś śmiechy, czujesz przez swoją niepewność spowodowaną lekkim przesunięciem brody że wszyscy śmieją się z tego. A co do robotników, to oni krzyczą często za różnymi kobietami i cokolwiek żeby tylko zwrócić uwagę na siebie. A jak kobiety nie zwracają to robią chamskie i bezczelne uwagi, więc to że krzyknęli że jesteś brzydka trzeba olać. Także tak sądzę, że jesteś bardzo przewrażliwiona na punkcie brody. Jest to coś co bardzo zaprzata twoją psychikę i albo zdecydujesz się dla spokoju psychicznego i lekkiej poprawy brody na zabieg chirurgiczny, albo zostawisz to i olejesz ludzi którzy mogą ale wcale nie muszą wcale śmiać się z twojego wyglądu. Jak napisałam kazdy jest inny, to jak zachowują się ludzie to kwestia tolerancji wszystkich ludzie wzajemnie wobec siebie. Żaden człowiek ani ja , ani ty, ani nikt inny nie podoba się wszystkim. A każdy ma jakieś wady które próbuje ukryć, i jakoś wpływają na psychikę. Każdy jest inny i najwazniejsze aby siebie akceptować takim jakim się jest. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2020 o 20:29, Gość Kwiat_lotosu33 napisał:

Mieszkam za granica. Moze w Polsce panuje wieksza kultura. Serio- zdarza sie ze ktos na moj widok beka czy spluwa. Nie przesadzam.;(

A robotnicy tutaj jakos sobie na papieroska grupowo chodza. Na placu mojej firmy nikt nie lazi i nie pilnuje ludzi. 

Upss, to gdzie Ty mieszkasz na Białorusi, czy może w Turcji? Nie przesadzaj, Polska nie słynie z kultury niestety, to na zachodzie ludzie są zdecydowanie bardziej tolerancyjni, otwarci i przyjaźni, nawet, jeśli robią to na pokaz. My ciągle jesteśmy daleko w tyle. Uważam, że przesadzasz, albo wymyśliłaś swoją historię.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiat_lotosu33

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Bede operowac, jak tylko otworza znowu gabinety.

Mieszkam na zachodzie i uiwierz mi- ludzie tu sa tak samo nietolerancyjni. Yonka to co piszesz o zachodzie to mit. Ludzie czuja sie tu do tego stopnia wolni i wyzwoleni, ze daja sobie prawo mowienia Ci prosto z mostu rozne rzeczy i nazywaja to BEZPOSREDNOSCIA.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...