Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę odnaleźć sens w moim życiu i poradzić sobie z tą samotnością?


Gość W...5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak żyć skoro nic nie ma sensu? Mam 15 lat. Nie mam rodziców mama nie żyje a tata mnie zostawił jak byłam mała. Mieszkam z dziadkiem który ma już swoje lata. Nie jest to idealne życie ale jakoś daje radę a bardziej dawałam radę ostatnimi czasy nie mam ochoty na nic wszystko mnie męczy nie mam siły i nic mnie nie uszczęśliwia. Obwiniam się że to moja wina że moja mama nie żyje ale jednak to wątroba jej wysiadła ale obwiniam że jej nie pomogłam jeszcze bardziej. Czuję że to również moja wina że mnie tata zostawił bo nie chciał się takim bachorem niewychowanym jak ja opiekować bo kto by chciał. Mam ostatnimi czasy bardzo zaniżoną samoocenę, krytykuję się na każdym momencie. Miałam kilka myśl samobójczych i dwa razy chciałam to zrobić. Kiedyś się okaleczałam bo twierdziłam że będę czuła ból tych co ich zraniłam. Coraz częściej jestem smutna nawet bez powodu po prostu potrafię siedzieć słuchać muzyki czy coś robić i nagle jestem smutna czasami płacze całe noce bo nie wiem co jest ze mną nie tak. Udaje często kogoś kim nie jestem i mnie to chyba najbardziej wykańcza. Chcę pomóc innym ale sobie już nie potrafię. Inni są często ważniejsi dla mnie niż sama ja. Czuję się bardzo nie kochana i często nie umiem tego uczucia okazać bo czuję że nikt mnie tego nie nauczył jak kochać jak kochać samego siebie jak kochać innych. Jest mi bardzo źle wiem że to pewnie nic poważnego że sobie zmyślam ale z dnia na dzień mam wrażenie że jest coraz gorzej coraz częściej łapie te gorsze dni te dni w których mi się nic nie chce najchętniej bym leżała w łóżko i płakała. Proszę mi pomóc nie wiem co się ze mną dzieje

Odnośnik do komentarza

Hej! Wydaje mi się, że nie mam kwalifikacji, żeby Ci pomóc. Mimo tego porozmawiać nie zaszkodzi. Jestem początkującym coachem, dużo przyjemności sprawia mi rozmowa z ludźmi. Może chcesz porozmawiać przez jakiś komunikator?

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość W...5 napisał:

Udaje często kogoś kim nie jestem i mnie to chyba najbardziej wykańcza.

Zacznij więc od bycia sobą.

19 godzin temu, Gość W...5 napisał:

wiem że to pewnie nic poważnego

I tu się mylisz. To poważna sprawa. Myśli samobójcze, próby samobójcze, zerowe poczucie wartości... to wymaga terapii, gdyż prawdo podobnie masz depresję młodzieńczą. Czy masz możliwość porozmawiania z psychologiem szkolnym poprzez telefon lub online?

 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...