Skocz do zawartości
Forum

Jak mam zorganizowac pochowek??Pomocy!


Gość arleta

Rekomendowane odpowiedzi

Moj  tata mieszkal w UK kilkanascie lat prawdopodobnie bez obywatelstwa.Nie mam pojecia czy ma jakies nieslubne dzieci, dlugi , nic nie wiem bo i kontakt byl slaby, praktycznie zaden od 6 lat.I teraz nie mam pojecia co robic. Gdzie sie udac, jak zalatwic ten pogrzeb i sprowadzic prochy do pl. Jak sprawdzic czy byl gdzies ubezpieczony? Ktos z Was moze zna sie na tym? bede wdzieczna

Odnośnik do komentarza

Bądź realistką . W normalnych warunkach sprowadzenie prochów i pochówek w Polsce kosztowałby fortunę. W warunkach epidemii i zamkniętych granic jest to prawie niemożliwe. Jeśli ojciec miał tam kogoś bliskiego, to pewnie zajmie się pogrzebem a jak nie to zostanie pochowany przez tamtejszą opiekę społeczną. 

Ale i tak koniecznie skontaktuj się z prawnikiem. Wydaje mi się, że powinnaś złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku albo o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza, aby się potem nie okazało, że odziedziczyłaś jakieś długi i jesteś odpowiedzialna z ich spłacenie. 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze trzeba skonsultować sprawę z prawnikiem ponieważ nie wiadomo dokładnie czy miał kartę pobytu UK ?? Po drugie sprowadzenie ciała lub prochów do Polski to są bardzo duże koszty które będziesz musiała pokryć sama. Ponieważ w Polsce nie miał ubezpieczenia. Najlepiej znaleźć też zakład pogrzebowy - zaufany w którym poradzić się jak to zorganizować i ile by to kosztowało. Zakłady pogrzebowe mają w tym temacie szeroką wiedzę. Mogę Ci polecić jeden https://zaklad-pogrzebowy-czestochowa.pl/porady.html

 

Odnośnik do komentarza

Co wy gadacie, zależy czy jest kremacja czy nie. Gdy nastąpi skremowanie to normalnie można wziąć urnę i przewieźć samolotem. Tak właśnie było niedawno moim dobrym śp. kolegą, którego rodzina po mszy w Polsce zabrała urnę samolotem aby pochować ją w Norwegii (kolega spędził połowę życia w Norwegii i ma tam też pochowanych rodziców). Oczywiście inna sprawa z trumną, tu już mogą być spore koszta.

Odnośnik do komentarza

Niektóre zakłady pogrzebowe specjalizują się wyłącznie w transporcie zwłok. Istnieje też możliwość, że ciało zostanie skremowane za granicą, a do Polski przywiezione tylko prochy. Tak z tego co się orientuje jest dużo taniej. Wiem, że zakład Drejka organizuje międzynarodowe transporty zwłok i ogarniają wszystko za klientów, język znają, na formalnościach w rożnych krajach też. Najlepiej przedzwonić, pewnie powiedzą krok po kroku, co robić. 

Odnośnik do komentarza
Gość Maryla73

W swoim życiu stanęłam w podobnej sytuacji pod czas pogrzebu ciotki, z którą kontakt również był osłabiony a informacje o jej życiu codziennym praktycznie niedostępne dla całej rodziny. W organizacji pochówku oraz sprowadzeniu prochów pomogła nam firma Cerber  Pełen profesjonalizm, poradzili sobie z każdą napotkaną sytuacją oraz dopełnili wszystkich formalności za nas. 

Odnośnik do komentarza
Gość czteryznaki
W dniu 26.07.2021 o 14:19, Gość Maryla73 napisał:

W swoim życiu stanęłam w podobnej sytuacji pod czas pogrzebu ciotki, z którą kontakt również był osłabiony a informacje o jej życiu codziennym praktycznie niedostępne dla całej rodziny. W organizacji pochówku oraz sprowadzeniu prochów pomogła nam firma Cerber  Pełen profesjonalizm, poradzili sobie z każdą napotkaną sytuacją oraz dopełnili wszystkich formalności za nas. 

Cerberek wziął na ząb pozostałych spadkobierców a resztki poszły do pieca.

Profesjonalizm godny KGB a nie jakieś podrzędne firmy z mafijnymi metodami.

Dużo nie wzięli i tacy uczciwi, że nawet złote zęby oddali.

 

:classic_biggrin:

Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałem to dobry jest zakład pogrzebowy który min zajmuje się kremacją. Zobaczcie tu https://pogrzebymortis.pl/kremacja/   Kremacja zwłok jest ostanio bardzo często organizowaną formą pochówku. Jest to ceremonia pogrzebowa z urną pogrzebową. Ten zakład pogrzebowy posiada urny obrządku religijnum, a też świeckim. Pracownicy tego zakładu pomogą w załatwieniu wszystkich formalności. I zorganizują pogrzeb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...