Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość arleta

Jak mam zorganizowac pochowek??Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arleta

Moj  tata mieszkal w UK kilkanascie lat prawdopodobnie bez obywatelstwa.Nie mam pojecia czy ma jakies nieslubne dzieci, dlugi , nic nie wiem bo i kontakt byl slaby, praktycznie zaden od 6 lat.I teraz nie mam pojecia co robic. Gdzie sie udac, jak zalatwic ten pogrzeb i sprowadzic prochy do pl. Jak sprawdzic czy byl gdzies ubezpieczony? Ktos z Was moze zna sie na tym? bede wdzieczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ten

Bądź realistką . W normalnych warunkach sprowadzenie prochów i pochówek w Polsce kosztowałby fortunę. W warunkach epidemii i zamkniętych granic jest to prawie niemożliwe. Jeśli ojciec miał tam kogoś bliskiego, to pewnie zajmie się pogrzebem a jak nie to zostanie pochowany przez tamtejszą opiekę społeczną. 

Ale i tak koniecznie skontaktuj się z prawnikiem. Wydaje mi się, że powinnaś złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku albo o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza, aby się potem nie okazało, że odziedziczyłaś jakieś długi i jesteś odpowiedzialna z ich spłacenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze trzeba skonsultować sprawę z prawnikiem ponieważ nie wiadomo dokładnie czy miał kartę pobytu UK ?? Po drugie sprowadzenie ciała lub prochów do Polski to są bardzo duże koszty które będziesz musiała pokryć sama. Ponieważ w Polsce nie miał ubezpieczenia. Najlepiej znaleźć też zakład pogrzebowy - zaufany w którym poradzić się jak to zorganizować i ile by to kosztowało. Zakłady pogrzebowe mają w tym temacie szeroką wiedzę. Mogę Ci polecić jeden https://zaklad-pogrzebowy-czestochowa.pl/porady.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Stefano

Co wy gadacie, zależy czy jest kremacja czy nie. Gdy nastąpi skremowanie to normalnie można wziąć urnę i przewieźć samolotem. Tak właśnie było niedawno moim dobrym śp. kolegą, którego rodzina po mszy w Polsce zabrała urnę samolotem aby pochować ją w Norwegii (kolega spędził połowę życia w Norwegii i ma tam też pochowanych rodziców). Oczywiście inna sprawa z trumną, tu już mogą być spore koszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość esl

jesli urna leci samolotem to pewnie odbiera sie na cargo, tyle wiem. Co do reszty to moze tam moze go pochowac opieka. Szkoda, ze tata za zycia nie pomyslal, jaki moze zrobic klopot swoim odejsciem z tego swiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogdan

Taki transport zorganizował mi zakład pogrzebowy, trochę to trwało, ale na dłuższą metę, już kiedy emocje opadły, stwierdzam, że wszystko było bardzo sprawne. Sam, bez pomocy pracowników zakładu https://pogrzebystrzelin.pl/transport/, nie umiałbym tego zorganizować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość borus

Przede wszystkim trzeba rozejrzeć się za porządnym zakładem pogrzebowym. Jeżeli mieszkacie w okolicach Elbląga to polecam wam zgłosić się do https://charonelblag.pl/ Sam ostatnio korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ŁucjaŚ

Zgadzam się z osobami powyżej. Dobry zakład to podstawa. Pracownicy zajmą się już wszystkim. Ja polecam do znalezienia zakładu wyszukiwarkę Funer. Wpisujesz tylko swoje miasto, np. Toruń i masz już wszystkie informacje o zakładach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jagoda Biel

W przewozie ciała z Niemiec pomógł mi zakład pogrzebowy Animus, myślę, że z przewozem ciała z UK nie będzie większego kłopotu. Jeśli chodzi o formalności, to też wszystko za mnie załatwili. Więc polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość FilipM

Myślę, że najlepiej będzie zadzwonić do zakładu pogrzebowego w Warszawie. Może Skrzydlate Anioły podpowiedzą Ci, co robić krok po kroku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...