Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lękowa a bezsenność


Gość kiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 28 lat i z nerwicą lekową zmagam się od bardzo dawna. Ostatnio jednak nastąpiło pogorszenie, gdyż od 4 dni z rzędu nie mogę spać, mam leki, że kolejna noc znowu będzie nieprzespana i tak powstało u mnie błędne koło. Kryzys nastąpił wczoraj kiedy przypadkowo znalazłam informacje na temat choroby creutzfeldta-jakoba i dostałam ataku paniki. Zaczęło mnie trząść, odczuwam lęk, że mogę tę chorobę mieć. Pewnie zapytacie skąd i już odpowiadam. Jest jeden rodzaj tej choroby, którą wywołują priony, czyli białka zwierzęce pochodzące od chorych krów tzw. choroba szalonych krów. Zarazić się nią można poprzez zjedzenie zakażonego mięsa wołowego. Ale co mnie zaniepokoiło jeszcze bardziej, nie musi być to wyłącznie wołowina, bo np. części zakażonego mięsa mogą przedostać się do mięs przetwarzanych np. do parówek, których w życiu zjadłam niezliczone ilości...I teraz mam straszne obawy, że mogę mieć tę chorobę. Dodatkowo niepokoi mnie ta bezsenność, bo ona też może być objawem tej choroby. Dzisiejszej nocy po przeczytaniu na temat tej choroby, nie mogłam zasnąć, a gdy próbowałam, przeszkadzały mi w tym takie tiki nerwowe w plecach, ramionach, szyi, coś w rodzaju mioklonii, które również występują przy opisanej chorobie. Ale one wystąpiły u mnie teraz po tym ataku paniki, wcześniej ich raczej nie było, choć zdarzyły się. Co ciekawe dokuczały mi tylko gdy zamknęłam oczy i próbowałam zasnąć, po ich otworzeniu, nie czułam tych tików. Na innych forach czytam, że takie mioklonie występują w nerwicy ale wciąż się martwię. Nie mam pewności, że to moze być ta choroba creutzfeldta-jakoba ale też nie mam pewności, że jej nie mam...Jedząc mięso, w tym parówki, istnieje ryzyko, że jakiś prion od chorych zwierząt mógł się tam dostać...Innych objawów tej choroby, jak otępienie, ataksja, inne poważne zaburzenia neurologiczne nie mam ale boję się, że to kwestia czasu a i one przyjdą ;-( Poradźcie mi co teraz mam robić, bo czuję, że się wykończę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...