Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja


Gość Lila

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zorientowałam się, że któregoś dnia ( w drugim tygodniu brania) zapomniałam wziąć tabletkę antykoncepcyjną nie wiem czy było to wczoraj czy może przedwczoraj ale dzisiaj zażyłam o stałej porze natychmiast 2 tabletki co robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika

1. Przeczytaj ulotkę.

2. Jeśli w ulotce napisane jest, aby stosować dodatkowe zabezpieczenie, to stosuj przez tyle, ile napisali.

3. Jeśli nie ma info - stosuj na pewno przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie, polecam diafragmę dopochwową caya.

4. Czy aby na pewno dobrze, że przyjęłaś na raz 2 tabletki - przeczytaj tę ulotkę dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Wzięcie dwóch w cale nie wyrówna poziomu, dokładnie trzeba przeczytać ulotkę a w razie wątpliwości zabezpieczaj się dodatkowo, u mnie przy pigułkach pomaga tester owulacyjny ze śliny, jajeczkowania nie może być przy dobrze branych i dobranych hormonach i dlatego taki szybki test mówi mi czy poziom zabezpieczenia jest zachowany 

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś jak zapomniałam wziąć mojej pigułki vines, to własnie zastosowałam prezerwatywę przez tydzień i nie zaszłam w ciąże,  ale do 12 godzin możesz przyjąć zapomnianą pigułkę, po 12 h nie jesteś zabezpieczona i dodatkowo warto zabezpieczać się prezerwatywą. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...