Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha skóra na twarzy


Gość Angelka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłam, że mam bardzo suchą skórę, szczególnie na twarzy. Stosuję kremy i balsamy ale mam wrażenie, że to nie za bardzo pomaga. Koleżanka móiwła mi, że muszę ją nawilżyć od wewnątrz, zaczęłam pić więcej wody, ale czy to pomoże?

 
Odnośnik do komentarza

Kup sobie kapsułki oeparol, mają one w sobie olej z wiesiołka, który nawilża skórę wewnętrznie. Ja ostatnio badałam sobie nawilżenie skóry na dermokonsultacjach to wyszło, że po 3 miesiącach brania tych tabletek bardzo mi się poprawiło

Odnośnik do komentarza

Sucha skóra na twarzy może być spowodowana tym, że jest ona nieodpowiednio nawilżona od wewnątrz. Ja też tak kiedyś miałam i pani w drogerii poradziła mi, że oprócz kremu powinnam stosować tabletki oeparol, które zawierają olej z wiesiołka, który nawilża skórę od wewnątrz. Ja ją biorę trzy miesiące i widzę pozytywny efekt

Odnośnik do komentarza
Gość Adriana89

Ja biorę oeparol już kilka miesięcy i widzę, że moja skóra jest lepiej nawilżona, jak się maluję to suche skórki nie wyskakują i podkład się tak nie roluje. Z tego co czytałam to olej z wiesiołka działa też dobrze na prawidłowy poziom cholesterolu a wiadomo, że warto wyglądać dobrze nie tylko zewnątr ale też od środka ?

 

Odnośnik do komentarza

Sposobem na suchą skórę jest też na pewno zabieg w gabinecie medycyny estetycznej z produktem Restylane Skinboosters. To zabieg na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który daje długotrwałą poprawę jakości skóry, poprzez jej stymulację do naturalnej odbudowy. Skóra będzie zdrowsza i będzie ładniej się prezentowała. 

Odnośnik do komentarza

Od wewnątrz na pewno warto uzupełnić suplementami, ale niestety jak skóra jest bardzo wysuszona to warto ją nawilżać zwykłą wazeliną ponieważ jest naturalna i zatrzymuje wodę w skórze. W programach medycznych było wiele razy pokazywane jakie wspaniałe skutki przynosi dla całego ciała począwszy od twarzy po tułów i nogi właśnie wazelina. Do tego stosowanie balsamów nawilżających z aloesem najlepiej żeli (dostępne są naturalne żele z aloesu w niektórych drogeriach). Na twarz bardzo ważne są maseczki z miodem bo świetnie nawilżają i odmładzają. Można samej wykonać taką maseczkę, która jest także wspaniale nawilżająca i odnawiająca jeżeli chodzi o twarz i o usta.

Odnośnik do komentarza

Zadbaj o to by dostarczać odpowiednią ilość nawilżenia od wewnątrz - 2,3 litry wody dziennie. Wybieraj też kosmetyki które skutecznie zmniejszą suchość skóry, szczególnie https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/klopoty-skorne/suchosc-skory/?mode=list . Koreańskie kosmetyki sprawdzą się idealnie, wybierz intensywnie nawilżające serum do twarzy, toner, nawilżający krem, mgiełkę. Skoncentrowaną dawkę nawilżenia zapewnią też koreańskie maseczki w płachcie.

Odnośnik do komentarza

Świetny wybór kosmetyków znajdziesz w ofercie kosmetyków promowanych przez Panią Krystynę Jandę i produkowanych przez jej spółkę (www.janda.pl). Świetna firma, która wprowadziła dużą liczbę doskonałych kosmetyków dla kobiet, które muszą zmagać się z pierwszym oznakami starzenia się skóry. Z tymi preparatami można sobie z tym skutecznie radzić.

Odnośnik do komentarza
Gość majka z Pozania

Ja używam olej konopny kupiłam w Konopnej Farmacji w Poznaniu 30ml za 29,00 zł bardzo wydajny  mam już 3 miesiąc -  bez problemu mozna zamówić online https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/312-olejek-konopny-do-pielegnacji-ciala-i-wlosow-30-ml.html  - znacznie poprawił kondycję moich wiecznie zniszczonych niczym końcówek, nie puszą mi się tak bardzo. Nie używam go regularnie, bo z systematycznością miewam problemy, ale myślę, że jeśli ktoś będzie asertywny, to jeszcze więcej zdziała ? Poza tym używam go do twarzy na wieczór. Wchłania się długo, ale z niego nie zeezygnuję nigdy. Wszystko podrażniało moją skórę, nic nie pomagało na zaczerwienienia. Skórę miałam suchą, a czasem czułam, że otarcie skóry o poduszkę już mi ją przeciera i to było niemile uczucie. Odkąd używam tego oleju ediit na szczęście tego problemu nie mam ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Też ostatnio rozglądałam się za odpowiednimi produktami przeznaczonymi do suchej skóry twarzy. W końcu trafiłam na ofertę https://www.asepta.pl/kategoria-produktu/nasze-produkty/twoje-potrzeby/dermokosmetyki-do-twarzy/skora-sucha/ i mogę polecić ich również wam. Firma ta jest sprawdzonym producentem dermokosmertyków. Tam na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam atopowe zapalenie skóry, więc nawilżenie u mnie to podstawa, no i ukojenie skóry. Dlatego sprawdza się żel do twarzy na AZS, taki jak ten: https://hermzlabs.pl/collections/frontpage/products/healpsorin-body-wash-500ml, warty swojej ceny - zobaczycie przy regularnym stosowaniu.

Odnośnik do komentarza

Nie ma nic lepszego do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry niż naturalne produkty. U mnie świetnie sprawdziły się produkty polskiej marki APIS , a szczególnie krem aktywnie nawilżający z minerałami z Morza Martwego i kwasem hialuronowym, dzień i noc. Od kiedy go stosuję zapomniałam co to sucha, ściągnięta skóra. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...