Skocz do zawartości
Forum

Czuje sie bezwartosciowa


Gość alena

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;))).

 

Ostatnio naszły mnie jakies przemyslenia, moze to kwestia srodowiska w jakie weszlam.Otworzyłam sie troche, co mi sie raczej nie zdarza i bach - okazało sie,ze nikt we mnie nie wierzy. Dają mi do zrozumienia, że wartościowy człowiek równa się piekny, wykształcony i przebojowy.

Chłopak którego poznałam nie jest zachwycony tym, że dobrze się prowadzę jako kobieta. Jestem usmiechnieta, ale troche wstydliwa, nie znam sie na wielu rzeczach. Nie jestem zbyt piekna, moze ladna, zadbana ale jakos nikt nie zwraca na mnie uwagi. Charakter jakby sie nie liczy.Paskudne czasy.... Nie znajde miłości ani przyjazni chyba.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest. Takie czasy nadeszly i trzeba sie z tym pogodzic. Czlowiek uczciwy i dobry ma ciezko w zyciu. A gdy nie jest sie do tego przebojowym to naprawde ciezko sie odnalezc... Ale nie zmieniaj sie. Zwlaszcza jesli mowimy o kwestii szukania milosci. Bo nie ma nic gorszego niz bycie sztucznym w tej kwestii. Tak nie znajdziesz czlowieka dla siebie. Musisz byc naturalna,sobą aby ktoś sie w Tobie zakochał.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Zmień środowisko, jeśli Cię dołuje.

1 godzinę temu, Gość alena napisał:

Dają mi do zrozumienia, że wartościowy człowiek równa się piekny, wykształcony i przebojowy.

Czy wszyscy ci ludzie z którymi się zadałaś rzeczywiście są tacy piękni, wykształceni i przebojowi, czy może udają?  A może w Tobie znaleźli podatny grunt, żeby się dowartościować Twoim kosztem. Szkoda, że dajesz się w to wciągać i nabierać na ich tanie chwyty.

Z jednym się zgadzam; dobre wykształcenie jest bardzo istotne, ale nie wszyscy muszą być przebojowi. Można mieć dobrą pracę, ale nie brać udziału w wyścigu szczurów. Praca jest potrzebna, ale w życiu można mieć inne priorytety, każdy ma do tego prawo, co nie oznacza, że jest gorszy od innych. Postaraj się myśleć takimi kategoriami. 

Co to znaczy "piękny człowiek"? Czy ten z piękną duszą, charakterem? ...więc ci, którzy Cie krytykują, pod tym względem piękni nie są. Jeśli chodzi i wygląd, owszem dobrze jest być zadbanym, a uroda, to już kwestia gustu.

1 godzinę temu, Gość alena napisał:

Chłopak którego poznałam nie jest zachwycony tym, że dobrze się prowadzę jako kobieta. Jestem usmiechnieta, ale troche wstydliwa, nie znam sie na wielu rzeczach.

Odstaw tego chłopaka, niech sobie poszuka łatwej i przebojowej. Daj mu do zrozumienia, że nie zależy Ci na jego zachwytach nad Tobą, Ty też nie musisz być nim zachwycona, dobrze, żeby o tym wiedział. Nie znasz się na wielu rzeczach? I co z tego, nikt nie wie wszystkiego, jednak warto być ogólnie zorientowanym, a w konkretnych dziedzinach po prostu dobrym. Myślę, że powinnaś być dobra w zawodzie, który wykonujesz, lub się kształcisz, a do tego mieć jakieś pasje n/t których wiesz sporo i chętnie dyskutujesz.

Obawiam się, że weszłaś w środowisko ludzi o zupełnie różnym od Twojego wykształceniu, być może rozmawiają na tematy zupełnie Ci obce i dlatego nie czujesz się tam dobrze. Ten chłopak, którym tak się przejmujesz, chyba Cię zauroczył, a on wydaje się tylko czeka na okazję, żeby Cie przelecieć. Daj sobie spokój z tymi ludźmi, poszukaj bardziej przyjaznego środowiska i bądź sobą.

Odnośnik do komentarza
Gość Pani głową

Zawsze znajdzie się ktoś kto ci podetnie twoją wartość. 

Po tym poznasz ludzi z klasą jeśli z nimi rozmawiasz to słuchają i nie dają rad i się nie przemsdzaja. Tylow nie obgaduja. 

Szkoła jest bardzo ważna, a jeśli nie masz to trudno. Czasem tak jest ze dla siebie czad zostawiamy na samym końcu i nie zawsze nam wychodzi tak jakbyśmy chcieli. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...