Skocz do zawartości
Forum

Czy to jest normalne ?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym że wszystkim się bardzo przejmuje i stresuje . Mam nawet stwierdzony zespół jelita drażliwego który jest spowodowany stresem .Nie sądzę żebym miała aż tyle powodów do stresu(bo raczej wydaje się że takie rzeczy jak rozmawianie z ludźmi czy odpowiadanie na lekcji nie powinno wywoływać u mnie takiego stresu). Mam też problemy z samoakceptacją i samooceną co sprawia że jestem bardzo zamknięta w sobie . Niektórzy pewnie pomyślą że jestem poprostu nie śmiała i że tego łatwo się jest pozbyć ale nie sądzę ponieważ próbóje już sama z tym walczyć od dwóch lat.Jest to bardzo męczące ponieważ w liceum muszę się jakoś porozumiewać a mi sprawia to wielki problem i strasznie boje nawiązywać jakieś kontakty z ludźmi. Bar zo przejmuje się opinią innych ludzi na mój temat i bardzo mnie ona rani często płacze z różnych powodów a tak naprawdę ich nie mam ☹️ Ciężko mi patrzeć jak wiele ludzi ma najleprzych przyjaciół i dobrze radzi sobie z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi a ja boje się panicznie powiedzieć do kogoś cześć .Mama  mi mówiła że takie problemy kończą się w liceum (bo mówiła mi że też była nieśmiała) tymczasem jestem w 2 liceum a nie mam nikogo z kim mogła bym szczerze porozmawiać . Chciała bym kiedyś być pewną siebie i łatwą do nawiązywania kontaktów osobą .Dla mnie wcale nie jest łatwe żeby pozbyć się tego. A to że się ciągle stresuje sprawia też że prawie wogóle nie śpię . Czy to wszystko jest normalne ?

Odnośnik do komentarza

Nie masz innych zajęć w życiu oprócz nauki i przejmowania się sobą? Może gdybyś swoją uwagę skierowała na inne aktywności (sport, rekreacja, taniec harcerstwo, chór, malarstwo, wolontariat itd) mogłabyś czerpać prawdziwą radość z życia, a do tego poznawać nowe osoby.  A tak siedzisz w domu, zamknięta w swojej skorupie i przeżywasz. 

13 godzin temu, Gość Kasia napisał:

Bar zo przejmuje się opinią innych ludzi na mój temat i bardzo mnie ona rani często płacze z różnych powodów a tak naprawdę ich nie mam

Większość ludzi przeżywa fakt, gdy ktoś o nich źle mówi. Tyle, że albo wyjaśniają sytuację, albo ją lekceważą i idą dalej. Skąd wiesz, że ludzie mówią o Tobie źle? Zacznij może od tego, że nikt nie jest idealny i "jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził". Zastanów się dlaczego tak bardzo zależy Ci na akceptacji wszystkich? To nierealne. Tymczasem sama, na własne życzenie dystansujesz się od wszystkich.

13 godzin temu, Gość Kasia napisał:

tymczasem jestem w 2 liceum a nie mam nikogo z kim mogła bym szczerze porozmawiać

...a dlaczego od razu "szczerze" i na poważnie? Spuść powietrze, wyluzuj trochę, przywołaj uśmiech na twarz i po prostu rozmawiaj, tak, jak inni, o wszystkim i o  niczym. Nikt siłą nie będzie wciągał Cię do towarzystwa, jeśli na co dzień jawisz się niczym spłoszony wróbel, z lękiem na twarzy i płaczem na końcu nosa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...