Skocz do zawartości
Forum

Boje się ludzi


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 2 lat nie umiem nawiązywać kontaktu z ludźmi i jestem bardzo zamknięta w sobie .Mam 16 lat i to że nie umiem z prawie nikim rozmawiać sprawia mi dużo problemów.Owszem mam jedną koleżankę z którą czasami rozmawiam ale z nikim nie umiem rozmawiać o wszystkim. Bardzo stresują mnie normalne sytuacje np.odpowiadanie na lekcji czy cokolwiek stresuje się nawet jak ktoś do mnie coś mówi a ja się zastanawiam 100 razy co mam odpowiedzieć żeby to nie zabrzmiało głupio a jeżeli powiem co „głupiego moim zdaniem” to później rozmyślam całe dnie czy ta osoba coś złego o mnie pomyślała nawet kilka razy udawałam że jestem chora żeby nie iść do szkoły i np ominąć przepytywanie z matematyki czy żeby nie zobaczyć jakiejś osoby .Strasznie przejmuje się opinią innych i nie umiem nic na to poradzić .Czuje się bezwartościowa i nie umiem o tym rozmawiać z rodzicami .Wiem że ktoś może uznać to za blachy problem ale sprawia mi to dużo bólu mój dzień zazwyczaj wygląda tak że po szkole płacze albo rozmyślam nad czymś co powiedziałam jak wgl czasami coś w szkole mówię .Chciała bym tylko wiedzieć czy czasami nie jest to jakiś objaw jakiejś choroby bo bardzo mi to przeszkadza w normalnym życiu i nie umiem sobie z tym poradzić .

Odnośnik do komentarza

Miałam tak, że czułam paniczny lęk przed wejściem do autobusu, do szkoły, nie byłam w stanie isć sklepu i poprosić  ekspedientkę o wybrany rozmiar wolałam nie kupić tej rzeczy.

Porozmawiaj z mamą, myślę że mogłabyś iść do psychologa on by Ci pomógł pokonać lek i strach.  Warto zatroszczyć się o siebie, bo życie jest  łatwiejsze bez ciągłej obawy kto i co o nas pomyśli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...