Skocz do zawartości
Forum

Włosy kręcone, układające się, zniszczone - obcinać na pixie czy lepiej skrócić do boba?


Gość Emma

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem  włosami, mam kręcone włosy ale gdy stosuję olejki i odzywki włosy są układające się, Zawsze były grube i miałam ich dużo. Jednak przy takich włosach problem jest taki że gdy zaczęłam farbować, a farbuję długi czas, to włosy zaczęły mi wypadać. Włosy zrobiły się jak miotła, stały się jeszcze bardziej wysuszone, część w ogóle jest strasznie sucha jak przy dotyku postrzępionego sznurka. Ostatnio miałam dosyć ponieważ co jakiś czas podcinałam końcówki, jednak teraz obciełam włosy do ramion i najbardziej zniszczony przód włosów obcięłam tak aby była długa tak abym mogła ją zakładać za ucho. Samo cięcie nie wyszło źle, ale po umyciu włosów po obcięciu włosy sie tak strasznie napuszyły i ta grzywka też że nawet już płakać nie mogę. Najchętniej obcięłabym włosy na krótko (pixie) mam na myśli takie cięcie jak fryzury Zoe Kravitz, Charlize Theron czy Halle Berry aby całość się zregenerowała i odrosły bardziej zdrowe włosy. Już nosiłam bardzo krótkie włosy kiedyś. To co mnie powstrzymuje to odrastanie włosów takich jakie mam. Czyli kręconych których mimo że więcej wypadają po farbowaniu, to jednak i tak jest ich dużo. Nie mogę tego co mam teraz w żaden sposób ułożyć. I teraz gdy mam te włosy do ramion i tą grzywę która ani się nie układa, więcej puszy jak kręci bo włosy są suche, ie wiem absolutnie czy zostawić do odrośnięcia włosy i tą grzywkę i skracać co jakiś czas tak aby włosy się odnowiły i odrosły w lepszej kondycji czy faktycznie obciąć na krótko i później przecierpieć ok 2 -3 lat aż te włosy będą dłuższe tylko nie wiem czy faktycznie to coś pomoże w odnowieniu włosów. Prosze o rady, może ktoś też ma tak problematyczne włosy i obcięcie oraz ktoś po prostu mógłby doradzić jakie wyjście jest lepsze. Byłam u fryzjera ale chciał mi tak obciąć włosy że po obcięciu miałabym hełm gdzie nie mogłabym nic z nimi zrobić, a nie mam ani siły ani czasu na układanie. Też stwierdził że obcięcie nie bo lepiej je tylko przyciąć. A z drugiej strony wziął moje włosych do ręki i pokazał ile włosów trzeba obciać to musiałabym po prostu mieć włosy znowu obcięte na pixie. Zawsze miałam problemy z włosami, ale teraz to już nic nie mogę zrobić bo są zniszczone i to bardzo.Zupełnie jestem w czarnej dziurze. Nie mam jak tych włosów uczesać. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Tia, Zoe Kravitz i Halle Berry to faktycznie Skandynawki.
Skrócić ale nie nie na krótko, a kręcone włosy są super, jak się skróci to będą szybciej rosły i się wzmocnią, a nie trzeba będzie ich od nowa zapuszczać z krótkich i się męczyć do momentu możliwości związania ich lub spięcia. Poza tym takie cięcia na boba dłuższego i krótszego z kręconymi włosami są modne i sporo osób jak J.Lo. teraz nosi taką fryzurę. Po 6 miesiącach już całkiem sporo odrosną.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odp. Więc skróciłam włosy, ale tak że mogę je spiąć i związać.  Nie opitoliłam na krótko włosów bo mimo wszystko nie uważam żeby kręcone włosy nosili tylko Afroamerykanie czy Afrykańczycy. Poza tym poszłam do innego fryzjera i usłyszałam że mam świetne włosy. Skróciłam dużo ale o te najbardziej zniszczone.Skrócenie bardzo mi pomogło bo widzę że włosy odzyły. Mam nadzieję że będa lepiej rosły i mam nadzieję że trochę szybciej. Niestety to też wina farbowania przez lata. Jakiś czas temu przestałam i fryzjerka doradziła mi używanie jedwabiu. Muszę znaleźć jakiś dobry kosmetyk który dobrze działa i odzywia skórę głowy. Niestety lata farbowania zniszczyły i włosy i skóra głowy też na tym ucierpiała i musze też coś znaleźć aby wszystko wróciło do równowagi. Dla mnie też jest ważne aby to nie były produkty które się testuje na zwierzetach. Więc jeżeli ktoś zna skuteczne maseczki domowe to poprosze o jakąś wypróbowaną radę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2022 o 11:25, Gość Arnika napisał:

zawsze można dodatkowo wspomóc włosa suplementami, jakieś żelki, drażetki Merz Spezial, albo inne. Sporo tego teraz jest na włosy

żelki do mnie nie przemawiają, ale te drażetki są bardzo dobre

Odnośnik do komentarza

Obcinać szkoda. Myślę, że obciąć zawsze możesz. Ale na początek spróbuj je zregenerować. Popatrz tu https://www.manada.pl/marion-final-control-serum-nawilzajace-wlosy-krecone-50-ml-dlugi-termin-waznosci  to serum nawilżające do włosów kręconych.  Podkreśla skręt loków i fal. Nawilża i odżywia. No i ułatwia stylizację. Jeśli to nie pomoże to wtedy myśl o cięciu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...