Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość n...7

Jak długo nosić aparat?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość n...7

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość danka34

Hej, a masz mieć operację? Bo jak tak, to aparat nosisz aż do operacji i jeszcze po niej. Jeśli ma być to leczenie kamuflażowe, to nosi się aparat od kilku miesięcy do kilku lat, tu Ci musi odpowiedzieć ortodonta. Ja chodzę do Rock Your Smile w Warszawie do dr Teoderczyk i zdecydowałam się na leczenie aparatem, mam niewielką wadę i nie chcę operacji. U mnie leczenie ma trwać prawie 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ORTODONTA
W dniu 22.02.2020 o 15:44, Gość n...7 napisał:

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył. http://www.ortodontatorun.pl/

Tak , ludzie z forum wiedzę lepiej niż ortodonta ile czasu powinno się nosić aparat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aparacik

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. http://dentysta-torun.com.pl/kiedy-trzeba-nosic-aparat-retencyjny/ Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Orientacyjnie powiem Ci, że po zwykłym aparacie jeszcze duuuużo leczenia przed tobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adamczyk124
W dniu 26.02.2020 o 16:54, Gość danka34 napisał:

Hej, a masz mieć operację? Bo jak tak, to aparat nosisz aż do operacji i jeszcze po niej. Jeśli ma być to leczenie kamuflażowe, to nosi się aparat od kilku miesięcy do kilku lat, tu Ci musi odpowiedzieć ortodonta. Ja chodzę do http://www.dentysta-torun.eu/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/ i zdecydowałam się na leczenie aparatem, mam niewielką wadę i nie chcę operacji. U mnie leczenie ma trwać prawie 2 lata. 

A co to jest leczenie kamuflażowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mała__Mi

Mam progenię (http://www.dentysta-torun.pl/uslugi/ortodoncja/) w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Brzmi poważnie, ale to chyba da się jakoś szybko leczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bombella

Lekarz zawsze dobierze odpowiedni aparat i czas noszenia, oceni efekty, pomoże. Warto iść do profesjonalnego ortodonty, by powiedział, co i jak – wtedy łatwiej będzie podjąć konkretną decyzję. Ja od siebie polecę Orthovision, najlepsi specjaliści ortodonci i stomatolodzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiolka

Myślę, że przebieg i długość leczenia będzie z Tobą uzgadniał ortodonta. Ja miałam założony aparat samoligaturujący w gabinecie www.ortodontix.pl. Początkowo czułam się nieswojo, ale szybko się do niego przyzwyczaiłam. Aparat miałam zdjęty po około 2 latach noszenia. Warto było się przemóc, ponieważ teraz mam piękne i równe zęby.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edytaedi

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. U mnie czas leczenia moja pani doktor oszacowała na 2 lata, jestem już na półmetku i idziemy zgodnie z planem 🙂 Zresztą mam to opisane w umowie, więc traktuję jako święte 😉 Leczę się w Rock Your Smile w Warszawie i tam reguły leczenia są bardzo jasno sprecyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waynes

Nie ma tutaj indywidualnej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji. Jedna osoba będzie nosiła aparat dłuzej, druga osoba będzie nosiła aparat krócej. Jeśli ktoś ma poważną wadę zgryzu, progenię, na pewno będzie nosil aparat o wiele dłużej niż osoba, która ma diastemę pomiędzy przednimi zębami.

Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie rownież tutaj:

https://www.ortoprotex.pl/jak-czyscic-aparat-ortodontyczny-i-dbac-o-higiene-jamy-ustnej/

Na stronie jest kilka dobrych porad z zakresu dbania o aparat ortodontyczny ( jest tutaj dokładnie opisane, jak go czyścić). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ullka

Ja również uważam, że przebieg leczenia jest kwestią indywidualną. Na pewno lekarz powiadomi Cie o wszystkich ważnych kwestiach związanych z noszeniem aparatu ortodontycznego. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci gabinet www.stomatologia-banino.pl. Osobiście jestem po zdjęciu aparatu i muszę przyznać, że finalny rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zdecydowanie było warto podjąć się leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natka

To wszystko jest kwestią indywidualną. Każdy przypadek jest inny. Ja chodziłam do ortodonty w Eurodental i mogę Wam polecić ich usługi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolinka

ja miałam aparta i zakłądałam w Centrum Demed. Bardzo dobrze mi poprawili uzębienie, wyleczyli i naprostowali! jestem dumna z tego i szczerze mówiac bardzo się cieszę ze udało mi się tak ładnie zrobić uzębienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa

Myślę, że długość noszenia aparatu zależy od tego jak duży mamy problem. Ja chodziłam do ortodonty w Lux Med w Warszawie i jestem mega zadowolona z efektów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tran
W dniu 30.12.2020 o 18:49, Gość Ewa napisał:

Myślę, że długość noszenia aparatu zależy od tego jak duży mamy problem. Leczył mnie ortodonta w Lux Med w Warszawie i jestem mega zadowolona z efektów.

gratuluję sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...