Skocz do zawartości
Forum

Jak długo nosić aparat?


Gość n...7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Odnośnik do komentarza

Hej, a masz mieć operację? Bo jak tak, to aparat nosisz aż do operacji i jeszcze po niej. Jeśli ma być to leczenie kamuflażowe, to nosi się aparat od kilku miesięcy do kilku lat, tu Ci musi odpowiedzieć ortodonta. Ja chodzę do Rock Your Smile w Warszawie do dr Teoderczyk i zdecydowałam się na leczenie aparatem, mam niewielką wadę i nie chcę operacji. U mnie leczenie ma trwać prawie 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2020 o 15:44, Gość n...7 napisał:

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył. http://www.ortodontatorun.pl/

Tak , ludzie z forum wiedzę lepiej niż ortodonta ile czasu powinno się nosić aparat

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2020 o 15:44, Gość n...7 napisał:

Mam progenię w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. http://dentysta-torun.com.pl/kiedy-trzeba-nosic-aparat-retencyjny/ Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Orientacyjnie powiem Ci, że po zwykłym aparacie jeszcze duuuużo leczenia przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Gość adamczyk124
W dniu 26.02.2020 o 16:54, Gość danka34 napisał:

Hej, a masz mieć operację? Bo jak tak, to aparat nosisz aż do operacji i jeszcze po niej. Jeśli ma być to leczenie kamuflażowe, to nosi się aparat od kilku miesięcy do kilku lat, tu Ci musi odpowiedzieć ortodonta. Ja chodzę do http://www.dentysta-torun.eu/aparat-ortodontyczny-a-zeby-a-leczenie-zebow/ i zdecydowałam się na leczenie aparatem, mam niewielką wadę i nie chcę operacji. U mnie leczenie ma trwać prawie 2 lata. 

A co to jest leczenie kamuflażowe?

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2020 o 15:44, Gość n...7 napisał:

Mam progenię (http://www.dentysta-torun.pl/uslugi/ortodoncja/) w zwiazku z czym chirurg zalecił założenie aparatu stałego w celu postawienia zębów bardziej "pionowo" poniewaz teraz trochę leżą. Wizyta u ortodonty dopiero za jakis czas i chcialam sie dowiedzieć ile w takim przypadku mogę nosić aparat? Oczywiście orientacyjnie. Dodam że zęby mam proste, chodzi jedynie o to, aby po operacji zgryz odpowiednio sie złożył.

Brzmi poważnie, ale to chyba da się jakoś szybko leczyć?

Odnośnik do komentarza

Lekarz zawsze dobierze odpowiedni aparat i czas noszenia, oceni efekty, pomoże. Warto iść do profesjonalnego ortodonty, by powiedział, co i jak – wtedy łatwiej będzie podjąć konkretną decyzję. Ja od siebie polecę Orthovision, najlepsi specjaliści ortodonci i stomatolodzy.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że przebieg i długość leczenia będzie z Tobą uzgadniał ortodonta. Ja miałam założony aparat samoligaturujący w gabinecie www.ortodontix.pl. Początkowo czułam się nieswojo, ale szybko się do niego przyzwyczaiłam. Aparat miałam zdjęty po około 2 latach noszenia. Warto było się przemóc, ponieważ teraz mam piękne i równe zęby.  

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. U mnie czas leczenia moja pani doktor oszacowała na 2 lata, jestem już na półmetku i idziemy zgodnie z planem ? Zresztą mam to opisane w umowie, więc traktuję jako święte ? Leczę się w Rock Your Smile w Warszawie i tam reguły leczenia są bardzo jasno sprecyzowane.

Odnośnik do komentarza

Nie ma tutaj indywidualnej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji. Jedna osoba będzie nosiła aparat dłuzej, druga osoba będzie nosiła aparat krócej. Jeśli ktoś ma poważną wadę zgryzu, progenię, na pewno będzie nosil aparat o wiele dłużej niż osoba, która ma diastemę pomiędzy przednimi zębami.

Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie rownież tutaj:

https://www.ortoprotex.pl/jak-czyscic-aparat-ortodontyczny-i-dbac-o-higiene-jamy-ustnej/

Na stronie jest kilka dobrych porad z zakresu dbania o aparat ortodontyczny ( jest tutaj dokładnie opisane, jak go czyścić). 

Odnośnik do komentarza

Ja również uważam, że przebieg leczenia jest kwestią indywidualną. Na pewno lekarz powiadomi Cie o wszystkich ważnych kwestiach związanych z noszeniem aparatu ortodontycznego. Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci gabinet www.stomatologia-banino.pl. Osobiście jestem po zdjęciu aparatu i muszę przyznać, że finalny rezultat przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zdecydowanie było warto podjąć się leczenia.

Odnośnik do komentarza

Ja noszę aparat już 1,5 roku, przede mną ostatnie 6 miesięcy ? Ale tak jak piszą wyżej - to mocno indywidualna kwestia. Mnie moja pani doktor w Rock Your Smile na początku leczenie określiła, ile dokładnie potrwa leczenie, więc nie było żadnych niespodzianek ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...