Skocz do zawartości
Forum

Czy w tej sytuacji może pomóc rehabilitacja?


Gość b...b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę. Jakiś czas temu a dokładnie ok. 4 miesiące temu doszło u mnie do złamania kostki bocznej miałem 3 tygodnie gips i 3 tygodnie orteze. Po 6 tygodniach unieruchomienia doktor zakończył leczenie nie dając skierowania na rehabilitację ponieważ sądził że nie jest potrzebne i wystarczy tylko siłownia. Próbowałem za jakiś czas ćwiczyć i rochodzic ból w kostce niestety bez żadnych postępów, zatem zgłosiłem się do poradni gdzie doktor bez zdjęcia rtg dał skierowanie na rehabilitację, dodam jeszcze że moja kostka jest sporo większa oraz ma inny kształt niż kostka zdrowa. Chciałbym się dowiedzieć czy rehabilitacja może pomóc i czy to normalne że kostka wygląda całkiem inaczej niż kostka zdrowa, z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej pomoże tutaj rehabilitacja. Lekarze specjalizują się  bardzo często jedynie w leczeniu urazów ale w dojściu do pewnej sprawności pomagają rehabilitanci.

Ze swojej strony polecam kontakt z osteopatą

http://rehaorthopedica.pl/osteopatia

Specjalista taki bierze pod uwagę bardzo wiele elementów oraz pomoże dobrac CI odpowiednia oraz najskuteczniejszą terapię. Chodziłem do neigo z problemami ze skręconą kostką. 

Odnośnik do komentarza

Teraz w czasie pandemii z rehabilitacją są problemy. Szpitale, sanatoria pozamykane. Pomocna może być ta oferta tu  https://www.marbo-sport.pl/product-pol-28192-Bieznia-rehabilitacyjna-z-porecza-Neblin-Insportline.html

Ta bieżnia rehabilitacyjna, która jest wyposażona w pręcze zapewniające dobre oparcie, bezpieczeństwo, z przodu pas poprawiające komfort ćwiczenia, schodki są antypoślizgowe. Biężnia ma małą prędkość 0,3km/h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...