Skocz do zawartości
Forum

prawdopodobieństwo ciąży


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

panicznie boje się zajścia w ciążę ponieważ mam za rok mature i nie pozwala mi na to sytuacja.

razem z moim chłopakiem bardzo sie kochamy i współżyjemy od jakiegoś czasu z prezerwatywami, boje się, że mogę być w ciąży nawet jeśli wiem, że jest tylko jedynie małe prawdopodobieństwo bo gumka ani razu nie pękła, prejakulat ani sperma nie dostała się do pochwy a mimo to bardzo sie boję. 

po każdym seksie boje sie coraz bardziej, uspokajają mnie tylko testy ciążowe. 

miesiączki mam bardzo nieregularne (70-80 dni czyli średnio co 3 miesiące) 

czy któraś z was tak miała? jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza

jak nie chcesz brać pigułek to sprawdzaj sobie owulację i kontroluj całe cykle, moja siostra (17 latka) ma tester owulacyjny ze śliny, sama go jej kupiłam bo również go używałam. wiesz czy masz dni płodne szybko i prosto bo ze śliny no i wówczas w te dni nie współżyjesz i będziesz miała mniejsze prawdopodobieństwo ciąży 

Odnośnik do komentarza

Kochana, może zdecydowałabyś się na komputer cyklu, skoro masz nieregularne miesiączki. Jesteś młoda, póki co tabletek hormonalnych bym na twoim miejscu nie brała. Cyclotest myway to jest takie urządzenie, gdzie codziennie (najlepiej) rano po obudzeniu i przed wstaniem z łóżka badasz temp. pod językiem (najlepiej). Tworzy się zapis na komputerze, możesz zapisywać dodatkowe dane, np. o śluzie. Przydałby się na lata. A później jakbyście zdecydowali się na dzidziusia, to pomogłoby jako planowanie rodziny. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...