Skocz do zawartości
Forum

Odchudzam się a waga stoi w miejscu


Gość Blanka15638

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blanka15638

Mam 20 lat 168 wzrostu i wazę 78 kg.  3 tygodnie temu zaczelam się odchudzać, ćwiczę 5 razy w tygodniu, 3x ćwiczenia siłowe, 2x interwały. Kiedyś już się odchudzałam i schudłam 20 kg. Niestety tamto odchudzanie nie było zdrowe, jadłam po 1000 kcal dziennie, efekty były szybkie, ale krótkotrwałe bo waga znowu wróciła ?. Teraz postanowiłam, ze schudnę zdrowo. Staram się jeść min. 1400 kcal, oczywiście zdrowo. Żadnych słodyczy, tłustych rzeczy, słodzonych napoi. Ogólnie mam jakieś pojęcie i wiem mniej więcej co mam jeść, a czego nie. Wydaje mi się, ze wszystko robię dobrze, ale waga przez te 3 tygodnie pokazuje mi jedynie -1 kg.. to frustrujące, bo liczyłam, ze schudnę chociaż 4 kg na miesiąc, ale widzę ze nie ma na to szans. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje i co jest nie tak z moim ciałem. Nie traktuje wagi jako jedynego wyznacznika, ale mam wrażenie, ze moje ciało tez nie zmienia się jakoś bardzo. Moze brzuch mam trochę bardziej płaski. Nie wiem skąd jest ten przestój, na pewno nie od złej diety, liczę makro i wydaje mi się, ze jest wszystko okej. Najbardziej chciałabym się pozbyć tej oponki z brzucha. Czytałam gdzieś, ze może waga nie spadać, bo tłuszcz zamienia się na miesnie, ale ja właściwie sama nie wiem jak to jest, gdyż tłuszczu mi nie brakuje. Od czego może tak się dziać, bo już nie mam pojęcia i nie ukrywam, ze mnie to dołuje. Zdaje sobie sprawę, ze to dopiero 3 tygodnie, a nie 3 miesiące, ale liczyłam na lepsze efekty po tak ciężkich treningach i diecie..

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy dobrze rozkladasz węglowodany, białka i tłuszcze. Przez ostatnie miesiące udało mi się schudnąć z 63 na 52 przy wzroście 162. Ćwiczyłam 2-3 razy w tygodniu plus w sobotę i niedzielę. Były to treningi silowe (w domu-kupilam siebie ciężarki ?) oraz interwały. Po jakimś czasie zaczęłam zamieniać treningi na bieganie 4 razy w tygodniu. Przekonałam się, że daje niesamowite efekty. Po miesiącu biegania widziałam duże efekty i w wadze, samopoczuciu i w poprawie mojej sylwetki. Osobiście uważam że zwiększenie ilości białka które zaczynały (w znacznej ilości) mój dzień (twaróg chudy ma go dużo) naprawdę mi pomogły. Dorsz też super sprawa. Jadłam co 2-3 godziny w mniejszych ilościach, co naprawdę usprawniło mój metabolizm. Napewno trzeba jeść dużo warzyw i owoców, najlepiej świeżych. Warzywa niech będą połowa twojego posiłku. Pracować idę z własnym prowiantem, z początku może być to uciążliwe, ale szczerze mówiąc teraz bez tego nie wyszła bym z domu ?. Gdziekolwiek wychodzę  zawsze mam przy sobie jakieś warzywko lub owoc do pochrupania, żeby nie dopuścić do uczucia głodu które jest niepożądane. Znaczną poprawę zauważyłam również po tym jak zwróciłam uwagę na to ile pije wody. Okazało się że jest to za mało, więc zaczęłam się pilnować, żeby były to min. 2 litry dziennie, do tego pije herbaty ziołowe które bardzo polecam. Przekonałam się też o niesamowitych właściwościach jaki ma sen. Przy takiej ilości i intensywnosci treningów śpij co najmniej 8 godzin! 

Takie to moje doświadczenie z odchudzaniem, które zmienilo mój styl życia na duzy plus, może się coś z tego przyda ? dodam, że choruje na Hashimoto, jednak uważam że jak ktoś naprawdę tego chce, to może. Powodzenia ?

Odnośnik do komentarza

Polecam suplement piperinox stosuje go już 2 miesiąc i schudłam dzięki niemu 8kg więc dla mnie to jest mega. Przede mną jeszcze miesiąc stosowania bo zakupiłam kurację na 3 miesiące więc myślę że jeszcze coś spadnie. Ograniczylam tylko słodycze i nie jem po 18.00 tyle mi wystarczyło:) 

Polecam i podrzucam link gdzie je zakupiłam.

https://nplink.net/w7Pxx1K6

Odnośnik do komentarza

Zaburzenia hormonalne głównie te związane z tarczyca lub hormonami płciowymi powodują, że pomimo odchudzania waga stoi a czasem nawet rośnie ;( ja mam problemy z tarczycą, które nasiliły się po odstawieniu pigułek, dlatego po urodzenia dziecka- o które długo się starałam nie zdecydowałam się by znowu brać pigułki, mam teraz diafragmę caya, jest to mechaniczna metoda, która nie ingeruje w hormony 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...