Skocz do zawartości
Forum

Gość z...0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat choruje na nerwice lekowa, od jakiegoś czasu non stop mam myśli ze mam tętniaka nie mogę się ich wyzbyć, Czasami doświadczam uciskowego bólu w skroniach i jakby ciśnienia w uszach, jakie jest prawdopodobieństwo tętniaka u tak młodej osoby u której nikt z rodziny nie ma tętniaka i jak poradzić sobie z takim ciągłym myśleniem neurologa mam dopiero za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Gość made_of_stars

Ej, luzik. Zachowaj spokój. To oczywiste, że nie masz żadnego tętniaka. Przestań się tym przejmować, bo się zamęczysz. Absolutnie nie czytaj nic o żadnych tętniakach. Zrozum, że to są tylko Twoje myśli i urojenia, że to nie jest prawda, bo Ty to sobie wymyślasz w głowie.

To, co masz, jest podobne do moich ataków paniki, kiedyś przeżywałam paniczny strach przed chorobą psychiczną. To tylko panika i strach, który musisz pokonać. Skup się na chwili obecnej: teraz nie dzieje Ci się nic złego, wszystko jest w porządku, na nic nie chorujesz i nie będziesz. Skup się na teraźniejszości, zamiast wymyślać nierealne scenariusze na przyszłość. Zgłoś się do jakiegoś terapeuty, żeby sobie pomóc. Zrób coś, co lubisz, rozwijaj zainteresowania, poczytaj książkę, pobiegaj, nie wiem, zajmij się czymś, żeby o tym tylko nie myśleć.

Jeśli chcesz porozmawiać, odezwij się do mnie. Jestem w Twoim wieku i trochę Cię rozumiem, chciałabym Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza

Uciskowy ból w skroniach może następowac przy zwiększającym się stresie, a ponieważ masz nerwicę lękową to automatycznie nakręcasz się tym że może to być coś poważniejszego, boisz się że to może być poważna choroba mózgu, uszkodzenie neurologiczne i t.p. Ale to jest wszystko zwiazane z tym że w momencie kiedy ty się boisz, przychodzi lęk i nakręcasz się. Wtedy zaczyna boleć cię głowa i pulsują skronie ponieważ się denerwujesz myśląc cały czas że to coś bardzo poważnego. Z nerwicą lękową powinieneś udać się do lekarza psychiatry, aby najpierw z Tobą porozmawiał i zorientował się na ile silna jest twoja nerwica lękowa, czy potrzebujesz leków i jakich oraz czy do tego potrzebujesz np. psychoterapii. To jest bardzo ważne bo jeżeli zostawisz to swojemu biegowi i nie będziesz leczyć, będzie się pogłębiać. A żadnej terapii nie nalezy się wstydzić bo wielu znanych ludzi korzysta z usług specjalistów psychialtrów, psychologów, terapeutów na codzień. Także jest to jak najbardziej wskazane dla każdej osoby zmagającej się z nerwicą i nerwicą lękową aby skorzystał z wizyty u specjalisty dla poprawy własnego zdrowia i samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Gość Hipochondryczka

Witam pisze pierwszy raz na forum i w sumie nie wiem czy dobrze trafilam. Ale potrzebuje porady w wsparcia bo oszaleje.... a może zaczne od poczatku. 3 lata temu dziwnie zle sie poczulam zaczelam jakos dziwnie dostrzegac swiat ( jak by bylo wszystko takie wyostrzone i dziwn) do tego światłowstret i bole glowy i cisnienie ponad norme, a te wszystkie objawy przyniosly za soba atak paniki, ktory byl tak wielki ze mie potrafilam sie uspokoić ( straszne uczucie). Poszlam do lekarza ten przepisal cos na cisnienie i cloraxen. Po pewnym czasie dolegliwosci ustapily i juz więcej nie mialam az tak mocnych atakow. Jednak zdazaly sie delikatne ataki paniki np. W kosciele czy w kolejce w sklepie. Oraz to uczucie dziwnie postrzeganego swiata miewam czesto Po krótkim czasie od tych atakow okazaly sie problemy z brzuchem ( stwierdzone jelito wrazliwe). Jednak 2 tygodnie temu chyba dolegliwosci w glowie wróciły. Zaczelo sie od bolu glowy w roznych miejscach i uczucia duzego cisnienia i goraca w glowie. Jednak cisnienie na ciśnieniomierzu ok. Po 5 dniach ustapily ciagle bole glowy ale za to zaczoly sie ciagly szum w uszach ( szumiec nie przestaje).... cisnienie w glowie juz nie jest tak czesty i bole glowy sa napadowe ( przychodzi puls bolu i puszcza). Juz od tygodnia ciagle szumi mi w glowie. Bylam u lekarza przepisal divascan o cloranxen, neurolog zlecil rezonans a. A i zrobione wyniki pelna morfologia, takczyca, cholesterol, ob, cpr wszystko ok. Prosze powiedzcie czy wy tez borykacie sie z takimi problemami juz mnie szlak trafia bo zaraz mysle ze mam cos w glowie i po mnie... 

Odnośnik do komentarza

Witam pisze pierwszy raz na forum i w sumie nie wiem czy dobrze trafilam. Ale potrzebuje porady w wsparcia bo oszaleje.... a może zaczne od poczatku. 3 lata temu dziwnie zle sie poczulam zaczelam jakos dziwnie dostrzegac swiat ( jak by bylo wszystko takie wyostrzone i dziwn) do tego światłowstret i bole glowy i cisnienie ponad norme, a te wszystkie objawy przyniosly za soba atak paniki, ktory byl tak wielki ze mie potrafilam sie uspokoić ( straszne uczucie). Poszlam do lekarza ten przepisal cos na cisnienie i cloraxen. Po pewnym czasie dolegliwosci ustapily i juz więcej nie mialam az tak mocnych atakow. Jednak zdazaly sie delikatne ataki paniki np. W kosciele czy w kolejce w sklepie. Oraz to uczucie dziwnie postrzeganego swiata miewam czesto Po krótkim czasie od tych atakow okazaly sie problemy z brzuchem ( stwierdzone jelito wrazliwe). Jednak 2 tygodnie temu chyba dolegliwosci w glowie wróciły. Zaczelo sie od bolu glowy w roznych miejscach i uczucia duzego cisnienia i goraca w glowie. Jednak cisnienie na ciśnieniomierzu ok. Po 5 dniach ustapily ciagle bole glowy ale za to zaczoly sie ciagly szum w uszach ( szumiec nie przestaje).... cisnienie w glowie juz nie jest tak czesty i bole glowy sa napadowe ( przychodzi puls bolu i puszcza). Juz od tygodnia ciagle szumi mi w glowie. Bylam u lekarza przepisal divascan o cloranxen, neurolog zlecil rezonans a. A i zrobione wyniki pelna morfologia, takczyca, cholesterol, ob, cpr wszystko ok. Prosze powiedzcie czy wy tez borykacie sie z takimi problemami juz mnie szlak trafia bo zaraz mysle ze mam cos w glowie i po mnie... 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Hipochondryczka napisał:

Witam pisze pierwszy raz na forum i w sumie nie wiem czy dobrze trafilam. Ale potrzebuje porady w wsparcia bo oszaleje.... a może zaczne od poczatku. 3 lata temu dziwnie zle sie poczulam zaczelam jakos dziwnie dostrzegac swiat ( jak by bylo wszystko takie wyostrzone i dziwn) do tego światłowstret i bole glowy i cisnienie ponad norme, a te wszystkie objawy przyniosly za soba atak paniki, ktory byl tak wielki ze mie potrafilam sie uspokoić ( straszne uczucie). Poszlam do lekarza ten przepisal cos na cisnienie i cloraxen. Po pewnym czasie dolegliwosci ustapily i juz więcej nie mialam az tak mocnych atakow. Jednak zdazaly sie delikatne ataki paniki np. W kosciele czy w kolejce w sklepie. Oraz to uczucie dziwnie postrzeganego swiata miewam czesto Po krótkim czasie od tych atakow okazaly sie problemy z brzuchem ( stwierdzone jelito wrazliwe). Jednak 2 tygodnie temu chyba dolegliwosci w glowie wróciły. Zaczelo sie od bolu glowy w roznych miejscach i uczucia duzego cisnienia i goraca w glowie. Jednak cisnienie na ciśnieniomierzu ok. Po 5 dniach ustapily ciagle bole glowy ale za to zaczoly sie ciagly szum w uszach ( szumiec nie przestaje).... cisnienie w glowie juz nie jest tak czesty i bole glowy sa napadowe ( przychodzi puls bolu i puszcza). Juz od tygodnia ciagle szumi mi w glowie. Bylam u lekarza przepisal divascan o cloranxen, neurolog zlecil rezonans a. A i zrobione wyniki pelna morfologia, takczyca, cholesterol, ob, cpr wszystko ok. Prosze powiedzcie czy wy tez borykacie sie z takimi problemami juz mnie szlak trafia bo zaraz mysle ze mam cos w glowie i po mnie... 

 

Odnośnik do komentarza

Poczynając od bardzo silnych migren przez które możesz mieć światłowstręt, bóle głowy na które niektóre lub większość leków przeciwbólowych może nie działać, ciśnienie równiez może się zminiać. Ale łączyłabym to z silną nerwicą gdzie mogą występować równie silne migreny. Niestety depresja zaczyna się od stanów silnie nerwicowych które składają się na depresję. Ten opis:

Godzinę temu, Hipochondryczka napisał:

Jednak 2 tygodnie temu chyba dolegliwosci w glowie wróciły. Zaczelo sie od bolu glowy w roznych miejscach i uczucia duzego cisnienia i goraca w glowie. Jednak cisnienie na ciśnieniomierzu ok. Po 5 dniach ustapily ciagle bole glowy ale za to zaczoly sie ciagly szum w uszach ( szumiec nie przestaje).... cisnienie w glowie juz nie jest tak czesty i bole glowy sa napadowe ( przychodzi puls bolu i puszcza).

 

Godzinę temu, Hipochondryczka napisał:

Jednak zdazaly sie delikatne ataki paniki np. W kosciele czy w kolejce w sklepie.

Dokładnie to co tutaj zacytowałam z twojego opisu wskazuje na silne migreny ale również nerwicę. Ataki paniki możesz mieć pwłaśnie przez coraz silniejszą nerwicę. Jeżeli nie masz powodów do nerwów, ani nigdy nie miałaś, żyjesz spokojnie, to powinnas zrobić eeg i rezonans magnetyczny mózgu.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hipochondryczka napisał:

 

Dziekuje bardzo za odpowiedź, jednak tez podejrzewam ze jest to nerwica. Jestem bardzo wrazliwa osoba i przedewszystkim przeczulona na punkcie zdrowia swojego i bliskich a do tego wszystkiego pod koniec roku zmarla moja kochana babcia....Jednak tym razem doskwieraja mi te wstretne szumy w glowie i powoduje to u mnie jeszcze wiekszy powod do niepokoju.... prawdopodobnie jedno napedza drugie ale nie potrafie sobie z tym poradzic.... rezonans juz mam zrobiony opis powinnam dostac do wtorku jednak mam straszne mysli a to nie pomaga.... jeszcze patrzac na obecna sytuacje w kraju.... 

Odnośnik do komentarza

Więc, nie mamy - ani Ty ani ja i w zasadzie nikt, na wszystko co się w około nasz dzieje wpływu. Możemy coś zmienić, poprawić, ale całkowitego wpływu nie mamy. W twoim przypadku wiele rzeczy się na siebie nakłada. Uważam że to nerwica, a te szumy które opisujesz i wszystko co temu towarzyszy może być spowodowane nerwicą plus migrenami. Dodatkowo przeżyłaś bardzo ważną stratę jak śmierć babci i to mogło pogłębić twój stan. Powinnaś oprócz neurologa korzystać z psychologicznej pomocy. Niestety nikt z nas nie ma takiej władzy nad swoim zdrowiem i cudzym. Czyli możemy sobie pomagać i prowadzić zdrowy tryb życia ale to nie jest gwarancja wiecznego życia, ani tego że z czasem, z wiekiem nie będziemy mieli różnego rodzaju powikłań czy innych chorób co jest naturalne np. u starszych ludzi, seniorów. Trzeba o siebie dbać, o dietę, o to aby uprawiać sport. Obecnie aby prowadzić higieniczny tryb zycia. I na to możemy mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza

na stres bardzo polecam susz konopny albo olejki ? dzialaja antydepresyjnie i rozluzniaja ? na stronie Canapharm jest blog gdzie można wyczytać wiele ciekawych rzeczy na ten temat ? olej konopny ma wiele wspanialych właściwości ?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na mój problem. Nie ukrywam ze objawy nerwicy nie ja mi obce i zdaje sobie z nich sprawe. Zapisalam sie juz na piewsza wizyte do psychiatry. jednak moje bole glowy tym razem okazac sie objawem torbiela szyszynki, w prawdzie jest nie wielki bo 6/3 mm ale kto wie... jutro ide do neurologa z myślą jak o wybawicielu z sytuacji.... zobaczymy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...