Skocz do zawartości
Forum

Spadek


Gość Irmina

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli dziadek nie chce zapisać na swoje dzieci domu? W którym mieszka jedna córka z chorym mężem i dzieckiem. Córka mieszka od urodzenia w tym domu. Jest w nim zameldowana. Co w takiej sytuacji po śmierci dziadka. Kto ma prawo do domu? Czy ta córka która nie ma możliwości spłacenia bo jest jedynym żywicielem rodziny i zarabia najniższą będzie musiała spłacić swoje rodzeństwo które już w tym domu dawno nie mieszka? Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza

Tak. . będzie musiała spłacić rodzeństwo, jesli dziadek nie zostawi testamentu, w którym dom zapisze tylko tej jednej córce . Wtedy ewentualnie, tylko zachowek ,czyli 1/2 ich udziału ,co też może przekraczać możliwości spłaty ,przez tą córkę której dom będzie zapisany. 

Jednak może też być tak, że rodzeństwo nie będzie domagalo się spłaty od siostry, ze względu na jej trudną sytuację, bez względu na to, czy dziadek zostawi testament czy też nie.

Trzeba być  dobrej myśli i nie martwić się na zapas.

Odnośnik do komentarza

Miałam problem z rodzeństwem. Nikt się moją mamą nie chciał zajmować, oprócz mnie. Mama chciała mi przepisać w testamencie swoje mieszkanie. Umówiliśmy się na poradę prawną do radcy https://www.ramyprawa.pl/ i to była ogromna pomoc. Pani mecenas pomogła nam wybrnąć z trudnej sytuacji i uniknąć zapłaty zachowku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...