Skocz do zawartości
Forum

Jak prawidłowo stosować tabletki antykoncepcyjne?


Gość k...6

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , mam takie pytanie Lekarka przepisała mi antykoncepcje hormonalna w postaci tabletek Liberelle, i chciała bym uzyskać informacje jak mam przyjmować,lekarka mi mówiła że informacje o przyjmowaniu leku są zawarte w ulotce a ja czytam i trochę nie rozumiem ,czyli że np.jak przyjmę tabletkę o 20.wieczorem to koleją mam przyjąć do 20 dnia następnego czy mogę wcześniej ? Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ale jak weźmiesz trochę wcześniej lub później też nie ma tragedii, ważne żeby nie przekroczyć 12h spóźnienia, mi się jeszcze nie zdarzyło pominąć tabletki vines tak żeby przerwała się ochrona antykoncepcyjna a biorę je już ponad dwa lata, mam nastawiony alarm, to się zawsze najlepiej sprawdza

Odnośnik do komentarza

tylko regularność spowoduje że będziesz chroniona, i pamiętaj o tym bo możesz się zdziwić jak bardzo niezachowanie terminu może zmienić działanie, może jeszcze na początku dodatkowo sprawdzaj sobie owulacje czy faktycznie jest zablokowana przez hormony, ja mam w domu tai tani i szybki tester owulacyjny ze śliny, miałam go właśnie przy pigułkach 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...