Skocz do zawartości
Forum

dom opieki czy opiekunka


Gość Krysttek

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaki jest stan zdrowia, także zależy czy rodzina wolałaby aby senior/ka był/a w domu czy jednak w związku z kiepskim stanem zdrowia z którym rodzina sobie nie radzi trzeba podjąć decyzję o umieszczeniu w domu opieki. Opiekunki prywatne to nie jest tak na prawdę droga sprawa (oczywiście jeżeli kogoś stać) ale domy opieki także kosztują. Najlepiej poszukać i popatrzeć na opinie najbliższych placówek które brane są pod uwagę dla seniora/ki. Prywatne domy opieki mają ten plus że oferują wiekszy pakiet opiekuńczy, rehabilitacyjny, lekarski. Generalnie w zależności od stanu seniora/ki wszystko zalezy. Czy jest np. w stanie jeszcze cokolwiek zrobić samodzielnie czy już nie. Jeszcze plus na korzyść opiekunki to to że zajmuje się w danym czasie tylko i wyłącznie osobą do której przychodzi. Poświęca się tylko jednej osobie a nie musi zajmować się wieloma i to w zawrotnym tempie. Najlepiej aby opiekunką była osoba po szkole opiekunki med. lub opiekunki osoby starszej. Dlatego aby taka opiekunka miała pojęcie co do pierwszej pomocy, co do zasad higieny, chorób, anatomii człowieka i samej opieki jako takiej. Aby pielęgniarka przychodziła prywatnie to już o wiele większe koszty tak samo jak rehabilitant. Ważne żeby sobie też uświadomić jakie ceny są w ośrodkach które bierze sie pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

Całodobowa opiekunka to drogie sprawy, mało kogo na to stać. Finansowo lepszą opcją jest dom opieki. Mnie nie było stać na taką opiekunkę więc ojciec jest w domu opieki "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Konkretnie jest to zakład opiekuńczo-leczniczy, więc tata ma tam stałą opiekę lekarską, co dla mnie też bylo bardzo ważne. 

Odnośnik do komentarza

 

W naszym domu jest tak, że my opiekujemy się starszym wujkiem, ale jest też dodatkowo dochodząca opiekunka. Wówczas trochę jesteśmy odciążeni i jednocześnie mamy pewność całodobowej opieki nad seniorem. W dodatku staramy się, aby wujek cały czas był czymś zajęty i nie myślał o swoim stanie. Dlatego między innymi wpadłam na pomysł, aby kupić dla niego jedną z takich pomocy sensorycznych https://seniorlux.pl/Pomoce-sensoryczne-c677 . Doskonale wspierają one percepcję wzrokową, słuchową, dotykową czy węchową.

Odnośnik do komentarza

Opiekunka to także jakieś rozwiązanie lecz nie na dłuższą metę. Bo jednak taka opiekunka nie zajmuje się rehabilitacją czy innymi rzeczami. Poza tym nie jest to opieka na całą dobę tylko w określonych godzinach. Także uważam, że w niektórych przypadkach taki dom opieki może być znacznie lepszym rozwiązaniem. Słyszałam, że te dom opieki http://domseniora24.pl/ jest bardzo dobrym domem w którym każda osoba starsza znajdzie wsparcie pomoc i opiekę medyczną

Odnośnik do komentarza

A ktoś z Was podobnie jak ja opiekuje się samodzielnie rodzicem czy dziadkiem? Ja korzystam z pomocy opiekunki, ale to jest kwestia kilku godzin w tygodniu. Ale chcę powiedzieć, że nie wiem czy wiecie, ale osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia mają teraz fajną zniżkę na zakup leków w DOZie, w godzinach od 8 do 12 mają 20% zniżki. 

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście wydaje się, że dom opieki będzie lepszą opcją. Tam w końcu można liczyć na wsparcie różnych specjalistów, można liczyć na przykładowo świetnie wyposażone pokoje nawet dla osób niepełnosprawnych. Zobaczcie chociażby na dom seniora dolnośląskie  Słowik https://www.rezydencja-senioralna.pl/dom-seniora-dolnoslaskie.html   .  Jest to konkretna placówka, gdzie naprawdę dbają o osoby starsze.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że dzisiaj świadomość społeczna na ten temat znacząco wzrosła. Jeśli czujecie, że moglibyście sprawdzić się w tej pracy, to warto pomyśleć, czym charakteryzuje się dane zajęcie. W końcu opiekunka osoby starszej  to odpowiedzialna rola. W  https://helphoo.com/pl/blog/opieka-nad-osobami-starszymi  macie na ten temat więcej informacji, więc koniecznie się z nimi zapoznajcie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2021 o 11:38, Gość Gosiaczek1 napisał:

Powiedz babci i dziadkowi, że w dozie jest teraz dla nich świetna promocja. Mogą kupić swoje leki 20% taniej w godzinach 8-12. Uważam, że warto skorzystać.

w DOZ tylko godzina jest warunkiem tej promocji?? Czy jakieś jeszcze wymagania trzeba spelnić?

Odnośnik do komentarza
Gość sara4333

Przyznam szczerze, że niektórych opinii tutaj nie rozumiem, ponieważ ja uzyskałam bardzo dobrą ofertę i odpowiednie wynagrodzenie, nawet jeśli chodzi o małą znajomość języka. Myślę, że pozmieniało się wiele rzeczy na przestrzeni miesięcy. A może to kwestia moich dobrych kursów? Tak czy siak jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Zawsze seniorowi lepiej we własnym domu czy u rodziny. Pracowałam w kilku dps i uwierzcie, opieka tam jest na zenujacym poziomie, także w prywatnych ośrodkach człowiek się nie liczy, tylko jego emeryturka:( zaniedbania są straszne, jeśli senior nie jest samowystarczalny, nie ma szans na porzadna opiekę.  Z tego powodu naszego seniora zabraliśmy do siebie i choć jest ciężko,  bo nie wstaje z łóżka nawet do WC,  jakoś dajemy rade... Dobrym pomysłem jest też wynajęcie kogoś na parę godzin do pomocy, a z punktu widzenia starszej osoby zawsze lepiej chorować w domu niż bezdusznym zakładzie,  gdzie jest się tylko numerkiem na liście.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że opiekunka a nie dom opieki. Opiekunka w wielu rzeczach nas wyręczy i zajmie się chorym, a nawet obiag ugotuje, zakupy zrobi, posprząta a jak trzeba to i okna umyje. Polecam kontakt z Agencją Służby Społecznej https://www.assopieka.pl/

Oddanie kogoś z rodziny do domu opieki, tym bardziej jeśli ten ktoś ma dzieci i rodzinę jest dla mnie nie do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko wiele osób samodzielnie stara się dbać o seniorów, nie oddają ich do domu opieki.  Moja znajoma przykładowo ma pod opiekę swoją babcię i naprawdę dba o nią. Nie tylko spełnia wszelkie jej potrzeby codzienne, ale i również kupuje jej przykładowo takie  https://seniorlux.pl/Pomoce-dla-osob-z-afazja-c990 pomoce dla osób z afazją.

Odnośnik do komentarza

Z mojej strony mogę Ci polecić dom Seniora w Wiązowni pod Warszawą (www.seniormed.waw.pl). Moja mama tam mieszka i jesteśmy zadowoleni z opieki, jak i sam standard jaki jest tam utrzymywany jest na wysokim poziomie. Myślę, że będziesz zadowolony z tej opieki jaką będą w stanie tam zaproponować. Cenowo też wypadają lepiej niż wiele innych domów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...