Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krysttek

dom opieki czy opiekunka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krysttek

Lepiej zdecydować się na dom opieki czy opiekunkę/pielegniarke dla osoby starszej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość liv

Zależy jaki jest stan zdrowia, także zależy czy rodzina wolałaby aby senior/ka był/a w domu czy jednak w związku z kiepskim stanem zdrowia z którym rodzina sobie nie radzi trzeba podjąć decyzję o umieszczeniu w domu opieki. Opiekunki prywatne to nie jest tak na prawdę droga sprawa (oczywiście jeżeli kogoś stać) ale domy opieki także kosztują. Najlepiej poszukać i popatrzeć na opinie najbliższych placówek które brane są pod uwagę dla seniora/ki. Prywatne domy opieki mają ten plus że oferują wiekszy pakiet opiekuńczy, rehabilitacyjny, lekarski. Generalnie w zależności od stanu seniora/ki wszystko zalezy. Czy jest np. w stanie jeszcze cokolwiek zrobić samodzielnie czy już nie. Jeszcze plus na korzyść opiekunki to to że zajmuje się w danym czasie tylko i wyłącznie osobą do której przychodzi. Poświęca się tylko jednej osobie a nie musi zajmować się wieloma i to w zawrotnym tempie. Najlepiej aby opiekunką była osoba po szkole opiekunki med. lub opiekunki osoby starszej. Dlatego aby taka opiekunka miała pojęcie co do pierwszej pomocy, co do zasad higieny, chorób, anatomii człowieka i samej opieki jako takiej. Aby pielęgniarka przychodziła prywatnie to już o wiele większe koszty tak samo jak rehabilitant. Ważne żeby sobie też uświadomić jakie ceny są w ośrodkach które bierze sie pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danuta

Całodobowa opiekunka to drogie sprawy, mało kogo na to stać. Finansowo lepszą opcją jest dom opieki. Mnie nie było stać na taką opiekunkę więc ojciec jest w domu opieki "Dom Rodzinny" w Nowym Dworze Mazowieckim. Konkretnie jest to zakład opiekuńczo-leczniczy, więc tata ma tam stałą opiekę lekarską, co dla mnie też bylo bardzo ważne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz także przejrzeć ofertę domu seniora www.dzis.eu . Kiedyś mój dziadek przebywał w tej placówce. Zawsze był zadowolony i uśmiechnięty. Posiadał na miejscu stałą opiekę medyczną, komfortowy pokój, wyżywienie dostosowane do jego potrzeb oraz możliwość przebywania z innymi seniorami.

Edytowane przez GoosiaaPl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszym domu jest tak, że my opiekujemy się starszym wujkiem, ale jest też dodatkowo dochodząca opiekunka. Wówczas trochę jesteśmy odciążeni i jednocześnie mamy pewność całodobowej opieki nad seniorem. W dodatku staramy się, aby wujek cały czas był czymś zajęty i nie myślał o swoim stanie. Dlatego między innymi wpadłam na pomysł, aby kupić dla niego jedną z takich pomocy sensorycznych https://seniorlux.pl/Pomoce-sensoryczne-c677 . Doskonale wspierają one percepcję wzrokową, słuchową, dotykową czy węchową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opiekunka to także jakieś rozwiązanie lecz nie na dłuższą metę. Bo jednak taka opiekunka nie zajmuje się rehabilitacją czy innymi rzeczami. Poza tym nie jest to opieka na całą dobę tylko w określonych godzinach. Także uważam, że w niektórych przypadkach taki dom opieki może być znacznie lepszym rozwiązaniem. Słyszałam, że te dom opieki http://domseniora24.pl/ jest bardzo dobrym domem w którym każda osoba starsza znajdzie wsparcie pomoc i opiekę medyczną

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zojeni

A ktoś z Was podobnie jak ja opiekuje się samodzielnie rodzicem czy dziadkiem? Ja korzystam z pomocy opiekunki, ale to jest kwestia kilku godzin w tygodniu. Ale chcę powiedzieć, że nie wiem czy wiecie, ale osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia mają teraz fajną zniżkę na zakup leków w DOZie, w godzinach od 8 do 12 mają 20% zniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...