Skocz do zawartości
Forum

Stres przy wystąpieniu publicznym


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 26 lat. Mam swoją rodzinę, męża, dzieci.. wychowywałam się w patologicznej rodzinie. Ojciec był alkoholikiem. Kiepskie warunki do życia. Będąc w podstawówce później w gimnazjum wszystko było że mną w porządku. Uwielbiałam czytać na głos na lekcjach, sama się zglaszałam. Będąc jeszcze w gimnazjum zaczęło dziać się że mną coś co nie potrafię tego wytłumaczyć i zrozumieć, towarzyszy mi to do dziś. Kiedy zostałam poproszony o przeczytanie tekstu mój głos się zalamywał, nie potrafiłam wydusuć z siebie słowa, robiłam się czerwona, do oczu naplywaly mi łzy,  serce waliło jak szalone. Dziś mam 26 lat i ten problem.nadal mi towarzyszy.. Kiedy pada zdanie w przedszkolu u synka ,,kto chętny przeczyta tekst?,, wszystko objawy w jednym momencie się pojawiają.. Co jest ze mną? Czemu tak się dzieje ?? Proszę mi pomóc 

Odnośnik do komentarza

Wiem co to znaczy paraliżujący stres w takiej sytuacji, gdyż nienawidze wystapien publicznych od dziecka. Zawsze szlam jak na skazanie i tak jest do dziś, jednakze dzis juz nie jestem do tego zmuszana.

Nie wyobrażam sobie takich rzeczy do tego stopnia (juz nawet o tym myslalam) ze gdybym o to zostala poproszona, ba zmuszona w pracy, to zrezygnowałabym z niej aniżeli bymm to zrobiła ?  

Może tak masz od dziecka i tak ci juz zostanie jak mi. Moze nie bedziesz nigdy dobrym mowca ani pięknie występować. Nie kazdy to potrafi. Ale nie rozumiem w czym problem... czy musisz to robic na sile? Przeciez piszesz ze pytaja kto chętny...Zawsze ktoś sie znajdzie. Nie bedziesz chyba zmuszana jesli nie chcesz? Az taki masz z tym problem w zyciu? Jesli chcesz zmienic ten stan to musisz cwiczyc i przelamywac strach. Innej rady nie ma. Ale jesli ci to az tak nie przeszkadza to zwyczajnie odpuść.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...