Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 16 lat. Pół roku temu pojechałam do szpitala z nawracającymi objawami drętwienia rąk, nóg oraz z nieustającym zmęczeniem. Po wykonaniu punkcji lędźwiowej oraz rezonansu magnetycznego lekarz stwierdził SM, aczkolwiek chciałabym się upewnić, czy to na pewno nie jest neuroborelioza, ponieważ podobno te dwie choroby często są ze sobą mylone ze względu na podobne objawy. Czy są jakieś badania, nawet prywatne, które umożliwiłyby zyskanie stuprocentowej pewności, co mi dolega? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2020 o 19:07, Gość a...7 napisał:

Czy są jakieś badania, nawet prywatne, które umożliwiłyby zyskanie stuprocentowej pewności, co mi dolega?

Nie wiem czy na neuroboreliozę, ale na boreliozę owszem. To badania krwi, w każdym laboratorium/gab.zabiegowym będą wiedzieć jakie należy wykonać badanie. To było chyba... IGG i IGM.... czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam, bo robiłam kilkanaście lat temu.

Można udać się do lekarza chorób zakaźnych (to specjalista o boreliozy), który zbierze wywiad na temat objawów i da skierowanie na odpowiednie badania.

Edytowane przez Javiolla
dopisek

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...