Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 32 lata. Od dawna zmagam się z problemem jakim jest anemia i niedobór żelaza. Mam również problem z prawą noga, sinieje, puchnie, drewieje, boli od biodra aż do stopy. Od ok tygodnia mam silne bóle brzucha oraz krew w kale. Miewam stany podgorączkowe max. 37,5. Delikatnie powieszone węzły chłonne podżuchwowe,azyjne, pachwinowe (glownie prawą stroną). Od ok roku mam bardzo silne bóle kręgosłupa lędźwiowego, na tyle że nie mogę wstać z łóżka. Ostatnio zostałam skierowana na oddział wewnętrzny celem wyjaśnienia skąd ta anemia,dlatego został pobrany szpik. Bardzo proszę o interpretację wyniku mielogramu: układ czerwnokrwinkowy: proerytroblasty-0,2%, erytoblasty zasadochlonne- 1,6%, erytoblasty polichromatyczne- 3,6%, erytoblasty ortochromatyczne - 2,2%, paraerytroblasty - 0,2%, łącznie = 7,8%. Układ limfocytowy: limfocyty - 7,0%. Układ siateczkowy: komórki siateczki wlasciwej- 0,2%, monocyty - 1,2%, plazmocyty-0,2%, łącznie = 1,6%. Układ granulocytowy: mieloblasty- 2,2%, promielocyty 2,6%, mielocyty obojętnochłonne -11,8%, mielocyty kwasochlonne- 0,4%, metamielocyty obojętnochłonne- 14,6%, metamielocyty kwasochlonne-6,2%, pałeczkowate obojętnochłonne- 14,2%, pałeczkowate kwasochlonne-0,2%, podzielone obojętnochłonne- 34,0%, podzielone kwasochlonne-3,0%, podzielone zasadochlonne- 0,2%, łącznie = 83,4%. Szpik srednoobigatokomorkowy. Nieznacznie pobudzony układ granulocytowy. Wskazane pobranie węzła chłonnego do biopsji.Niestety reszty opisu nie jestem w stanie rozczytac. Wynik morfologii ob-19, leukocyty - 6,9 tys., Hemoglobina-9,6g/dl, hematokryt 29,9%, TIBC-391,23, ŻELAZO 13,1, RETIKULOCYTY - 9 promile, Wit.B12 - 719,5. Dodam jeszcze,że mam guzka piersi wynik biopsji g/igłowej - łagodna dysplazja sutka. Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...