Skocz do zawartości
Forum

Czy komornik może zająć moje rzeczy jak mieszkam z rodzicami?


Gość Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice mają sporo długów i moje pytanie czy komornik może zająć rzeczy które kupiłabym za swoje pieniądze i bym miała fakturę za te rzeczy na swoje dane? Jestem już osobą pełnoletnią i po prostu chcielibyśmy sobie trochę urządzić dom z rodzeństwem dlatego obawiam się tego komornika. 

Odnośnik do komentarza

Nie ...komornik nie może zająć twoich rzeczy, jeśli masz na nie fakturę ,na swoje dane. Wspólne gospodarstwo z rodzicami ,nie ma tu nic do rzeczy.

Długi są rodziców ,a nie twoje i egzekucji podlega ich majątek, a nie twój.  Nie musisz się obawiać. 

 

Odnośnik do komentarza

Miałem taki przypadek i ,,no tak ,,ma racje. Jeśli masz fakturę, że np telewizor kupiłaś za swoje, albo wyciąg z konta ze np placisz raty ,za ten teewizor ,to komornik go nie zajmie.

Jeśli jednak komornik sie uprze, to masz prawo do pozwu przeciwegzekucyjnego ,o wyłączenie rzeczy spod egzekucji.

Żeby jednak mieć pewność, to możesz spisać z rodzicami umowę najmu, lub użyczenia pokoju, czy części domu i wtedy wszystko co będzie w twojej strefie będzie wyłączone spod egzekucji .

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza

Możesz też spróbować swoich sił w Tradingu na Giełdzie Forex (Kryptowaluty) :)

Strona https://dobrainwestycja.online udostępnia porady analityka w zamian za % od zarobków - minimalny depozyt 250$ (około 1000zł). Dużo osób sobie chwali, bo wiele typów wchodzi, co przy inwestowaniu maksymalnie 20% kapitału w każdą transakcję daje stabilny i bezpieczny przychód bez wymogu prowadzenia działalności gospodarczej :)

Odnośnik do komentarza

No właśnie też mi się wydaje, że nie może. Tzn może, ale Ty możesz udowodnić, że to należy do Ciebie (imienna faktura) i wtedy musi zostać zwolnione z zajęcia egzekucyjnego. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej zapytać komornika, np.  http://www.warszawa-komornik.com/ i sprawdzić, jakie ma uprawnienia i w razie egzekucji - jak dokładnie masz postępować, żeby udowodnić, że coś należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...