Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 26 lat, dokładnie rok temu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne po ponad półrocznej przerwie ( wcześniej również je stosowałam dwukrotnie , zawsze była to Atywia, nigdy ich zażywanie nie trwało dłużej max 4 miesiące, delikatnie w tym czasie zauważałam lekkie wypryski ale było ich więcej niż zwykle ) . Nigdy wcześniej nie miałam trądziku dojrzewającego czy hormonalnego czy większych wyprysków, tylko pojedyncze w czasie cyklu menstruacyjnego. Rok temu zaczęłam stosować Atywię, po tygodniu dostałam bardzo wielu wyprysków, po 1,5 miesiąca było tylko gorzej. Odstawiłam tabletki również ze względu na wysokie ciśnienie a niskie tętno, co wcześniej się nie zdarzało. Po odstawieniu trądzik nadal był z częstymi wypryskami pojawiającymi się z dnia nadzień, ze skłonnością do blizn. Po roku są to małe wypryski ropne, w okolicy żuchwy, policzków brody i pleców. Potrafią pojawiać się i znikać w ciągu dnia. Zdarza się, że swędzą. Doszedł do tego łupież, skóra głowy jest swędząca, łupieć przybrał postać tłustych płatów. Cykl menstruacyjny mam bardzo regularny. Wyniki hormonów 2 dni po cyklu: DHEA: 4,25 Testosteron wolny: 0,62 TSH: 1,720 FT3: 3,72 FT4: 1,35 FSH: 4,55 LH: 3,57 Prolaktyna: 12,38 Testosteron: 0,175 Byłam na wizycie u dermatologa, który od razu chciał przespisac izotretynę. Bardzo proszę o pomoc, gdzie może być przyczyna. Tradzik ewidentnie pojawił się od tabletek, również mimo ich odstawienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...