Skocz do zawartości
Forum

Jak czyścić uszy?


Gość Mi__kOO

Rekomendowane odpowiedzi

Czym czyścicie uszy? Ostatnio sporo czytałem o tym, że patyczki tylko ubijają woskowinę, więc lepiej wybrać krople. Ja jeszcze często używam słuchawek dokanałowych i to też chyba blokuje woskowinę. Dlatego zastanawiam się nad tymi kroplami. Tylko jakie wybrać?

Odnośnik do komentarza

To fakt, słuchawki mogą sprawiać, że woskowina zostaje w uszach i w najlepszym razie będziesz słabiej słyszał, ale może też wdać się infekcja. Ja używam kropli lix, którymi kilka razy w tygodniu czyszczę uszy. Dla mnie to lepsze niż patyczki.

 

Odnośnik do komentarza

Patyczków używam tylko do czyszczenia małżowiny z zewnątrz, a do usuwania woskowiny stosuję spray do uszu Vaxol. Jest naprawdę skuteczny, w dobrej cenie i starcza na długo. Co ważne, dzięki bezpiecznemu aplikatorowi mam pewność, że nie uszkodzę błony bębenkowej, co często zdarza się w trakcie używania patyczków. 

Odnośnik do komentarza

Fonmix to faktycznie świetne rozwiązanie, ale bardzo podoba mi się również baza wiedzy, jaką budują. Można uzyskać sporo naprawdę cennych informacji, jak tutaj  https://www.fonix.pl/o-sluchu/czy-latem-zima-uszy-potrzebuja-specjalnej-troski/ . U nas sporo było problemów z uszami u dzieci, ciągle jakieś stany zapalne, już naprawdę nie wiedziałam co mam zrobić. Ale teraz wiem, że nie warto się poddawać, trzeba szukać rozwiązań. A Wy jak radzicie sobie z uszami dzieciaków? Nie wiem jak u Was, ale u nas zawsze jest problem, że znowu czyścić trzeba.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...