Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mi__kOO

Jak czyścić uszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mi__kOO

Czym czyścicie uszy? Ostatnio sporo czytałem o tym, że patyczki tylko ubijają woskowinę, więc lepiej wybrać krople. Ja jeszcze często używam słuchawek dokanałowych i to też chyba blokuje woskowinę. Dlatego zastanawiam się nad tymi kroplami. Tylko jakie wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek

To fakt, słuchawki mogą sprawiać, że woskowina zostaje w uszach i w najlepszym razie będziesz słabiej słyszał, ale może też wdać się infekcja. Ja używam kropli lix, którymi kilka razy w tygodniu czyszczę uszy. Dla mnie to lepsze niż patyczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania

Ja zaczęłam używać kropli Akustone, ale jak na razie nie widzę efektów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jowita

Od kilku miesięcy używam Fonix do czyszczenia swoich uszu i zdecydowanie nie narzekam na nadmiar woskowiny czy szumy w uszach. Dla mnie to naprawdę prosty, tani i bezpieczny sposób na dbanie o swoje zdrowie i higienę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natka

Patyczków używam tylko do czyszczenia małżowiny z zewnątrz, a do usuwania woskowiny stosuję spray do uszu Vaxol. Jest naprawdę skuteczny, w dobrej cenie i starcza na długo. Co ważne, dzięki bezpiecznemu aplikatorowi mam pewność, że nie uszkodzę błony bębenkowej, co często zdarza się w trakcie używania patyczków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fonmix to faktycznie świetne rozwiązanie, ale bardzo podoba mi się również baza wiedzy, jaką budują. Można uzyskać sporo naprawdę cennych informacji, jak tutaj  https://www.fonix.pl/o-sluchu/czy-latem-zima-uszy-potrzebuja-specjalnej-troski/ . U nas sporo było problemów z uszami u dzieci, ciągle jakieś stany zapalne, już naprawdę nie wiedziałam co mam zrobić. Ale teraz wiem, że nie warto się poddawać, trzeba szukać rozwiązań. A Wy jak radzicie sobie z uszami dzieciaków? Nie wiem jak u Was, ale u nas zawsze jest problem, że znowu czyścić trzeba.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...