Skocz do zawartości
Forum

Badanie ginekologiczne przez lekarza pogotowia


Gość Zawstydzona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zawstydzona

Witam chcę zapytać czy lekarz pogotowia(internista)miał prawo zbadać mnie ginekologicznie,w dodatku w obecności mojej matki?Przypadkowo badanie widział też mój ojciec,chyba spalę się ze wstydu,niewiem jak mam żyć po tym.Mama wezwała pogotowie bo bardzo bolał mnie brzuch na dole.Przyjechali,lekarz zbadał mi brzuch,opukał nerki a ponieważ mam problem z oddawaniem moczu stwierdził że to może być zakażenie dróg moczowych,ale żeby się upewnić czy to nie jajniki kazał mamie iść ze mną do ginekologa(poruszam się o kulach).Dostałam zastrzyk rozkurczowy i myślałam że to koniec a lekarz mówi do mamy proszę zdjąć córce majtki bo muszę obejrzeć srom.Zatkało mnie! Powiedziałam że niechce ale matka mi zaczeła tłumaczyć jak dziecku żebym się nie bała itp.że nie będzie bolało...Na siłę zaczęła mi ściągać majtki i rozchylać nogi!!!Ja mam 28 lat jestem niepełnosprawna ruchowo a nie nienormalna a ona mnie tak traktuje!!!Lekarz wysłał ratownika po zel do usg do karetki,jak on wrócił to matka trzymała mi nogi w górze a ja leżałam rozkraczona z pełnym zarostem łonowym między nogami(nie golę się bo mi wyskakują krosty).Zawstydziłam się bo poczułam że mój otwór się rozchyla...Wtedy doktor chlapnął mi prosto z butelki żelu na pochwę i wsadził mi palca głęboko!Musiał widzieć że jestem dziewicą!!!Zabolało mnie tak mocno ze aż krzyknęłam,wtedy wpadł ojciec do pokoju bo nie wiedział co się dzieje!Szybko sie wycofał ale wszystko widział a ja taka zarośnięta ale wstyd!Lekarz ruszał tym palcem we mnie,matka mnie trzymała a ratownik patrzał na to wszystko ,jeszcze po badaniu wycierał mój srom z żelu!!!!Doktor rozmawiał tylko z matką jak bym była psychicznie chora!Powiedział że on tylko doraźnie zbadał i że muszę być zbadana w gabinecie z wprowadzeniem wziernika!Pytał matkę czy się masturbuję!!! Matka mówi niewiem a on:jak to niewie pani czy córka jęczy w nocy?Matka mówi:troche postękuje ale ona sobie nic nie wkłada tylko sie delikatnie dotyka!Musiała mnie kiedyś widzieć jak sie masowałam!!!A on na to:nic dziwnego że panikuje przy badaniu,musi sobie palca wkładać tylko niech jej pani lubrykant kupi.W ogóle to nakrzyczał na matkę że mam zaczerwienione narządy płciowe dlaczego nie była ze mną u ginekologa.Tak wizyta pogotowia sprowadziła się do rozmowy o mojej pochwie z moją matką!!!!!!Zostałam upokorzona przez 2 osoby-moją matkę i lekarza ,niewiem jak mam żyć z tym wstydem,niewiem.....

Odnośnik do komentarza

O ile to prawda, bo naprawdę w to trudno uwierzyć, to ci współczuję. Ja bym się na coś takiego nie zgodziła. Badanie ginekologiczne musi przeprowadzić lekarz ginekolog a nie facet z pogotowia! Co on może wiedzieć. Nawet jeśli to ma wiedzę bardzo ogólną. To wielkie upokorzenie. Rozumiem to. Najbardziej chore jest to że mama trzymała nogi a ratownik się patrzył. Brak słów. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Zawstydzona

Matka trzymała mi nogi bo sama nie potrafię utrzymać rozchylonych nóg-mam niedowład.Ale powinna uszanować to że nie zgadzam się na badanie,to była przemoc z jej strony.I nie powinna rozmawiać z lekarzem o mojej masturbacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka medycyny

Witaj studiuję medycynę i zapewniam Cię że lekarz pogotowia postąpił prawidłowo.Każdy internista ma prawo zbadać kobietę waginalnie jeśli podejrzewa jakieś nieprawidłowości.Miałaś ból w dole brzucha i zaczerwienione narządy płciowe co sugerowało stan zapalny dlatego lekarz wprowadził do pochwy palec aby ocenić czy nie masz obrzęku wewnątrz pochwy i zapewne go masz skoro zalecił pełne badanie ginekologiczne w gabinecie.Jeśli jesteś niepełnosprawna pomoc mamy lub innej zaufanej osoby będzie niezbędna zarówno przy rozebraniu się jak i położeniu na fotelu.Nie ma się czego wstydzić.Skoro jesteś dziewicą a nie byłaś badana przez odbyt tzn.że wygląd twojej błony pozwala na badanie waginalne a także na wprowadzenie wziernika.Jeśli masz zaczerwienione ujście pochwy i zapalenie to konieczne będzie leczenie preparatami aplikowanymi dopochwowo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...