Skocz do zawartości
Forum

Co tkwi w psychice ludzi, którzy godzą się na wyzysk w pracy?


Gość BógJestZły

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BógJestZły

W tym temacie będziemy dzielić się informacjami na temat mechanizmów funkcjonujących w psychice ludzi, którzy godzą się pozostawać (mimo, że nie muszą) w pracy, w której są wyzyskiwani, poniżani, lub raczej jej nienawidzą. Pytam, ponieważ u mnie w pracy są bardzo słabe warunki zarobkowe i ludzie się na to uskarżają, a mimo to nie chcą z tym walczyć i nic zrobić, chociaż niektórzy mają ogromne możliwości. Doprowadza to do ich dalszego, jeszcze głębszego wyzysku. Pytam, ponieważ obecnie trwa strajk w mojej pracy i wielu ludzi się wyłamuje, a z pewnością odnieśliby ogromne korzyści, gdyby tego nie zrobili, ryzyko jest znikome, a mimo to niektórzy pękają, wyłamują się i psują całe przedsięwzięcie, choć sami twierdzą, że mają dość i ta praca, zarobki ich dobijają. I wszystko byłoby pięknie, ale praktycznie garstka ludzi to wszystko psuje. Ciekawe co im siedzi w głowie, tym bardziej, że wokół jest mnóstwo lepiej płatnej pracy, więc na zwolnieniu tylko by ostatecznie skorzystali. 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Gość BógJestZły napisał:

Ciekawe co im siedzi w głowie... No właśnie - raczej ICH trzeba o to zapytać. Pytał o to ktoś ze strajkujących? Co odpowiadali?

Motywacje każdy może mieć inne i dlatego trzeba dowiedzieć się "u źródła"

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość BógJestZły napisał:

Ciekawe co im siedzi w głowie, tym bardziej, że wokół jest mnóstwo lepiej płatnej pracy, więc na zwolnieniu tylko by ostatecznie skorzystali. 

Bądź pierwszy i podziel się opinią ?

W mojej psychice siedziało kiedyś, że nie mam nowej pracy, potrzebuję tej kasy, bo jestem w złej syt.materialnej, lęk że gdzieś indziej mogę trafić gorzej, nic innego nie umiem robić, tu jest dobra atmosfera mimo słabych zarobków, niskie poczucie wartości. Teraz czas na Ciebie ? .

Gość Annaaa> nie wpisuj odpowiedzi w okienku cytatu. Dopisujesz się pod spodem, pod okienkiem.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły
2 godziny temu, Javiolla napisał:

Bądź pierwszy i podziel się opinią ?

W mojej psychice siedziało kiedyś, że nie mam nowej pracy, potrzebuję tej kasy, bo jestem w złej syt.materialnej, lęk że gdzieś indziej mogę trafić gorzej, nic innego nie umiem robić, tu jest dobra atmosfera mimo słabych zarobków, niskie poczucie wartości. Teraz czas na Ciebie ? .

Gość Annaaa> nie wpisuj odpowiedzi w okienku cytatu. Dopisujesz się pod spodem, pod okienkiem.

Ale ja się zwalniam i wyjeżdżam, więc ja nie mam się czym dzielić. Może poczucie komfortu i strach przed zmianami, i złą sytuacją materialną, ale z drugiej strony, jak nic nie zrobią to będą mieli też fatalną sytuację materialną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...