Skocz do zawartości
Forum

Moja szkoła mnie dołuje


Gość Melaaaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę do 8 klasy i wydaje się że nie mam problemów. Moim problemem jest moja szkoła. Nie mam koleżanki z którą moglabym pogadac. Cale dwa lata siedze sama. Gdy zapisalam sie do obecnej szkoly bylam prawie pewna ze bede miec kolezanki i kolegow. Ale tak sie nie stalo. Kolezanki z ktorymi pisalam przez internet i byly w mojej obecnej klasie nagle przestaly sie do mnie odzywac i maja mnie za powietrze. Chlopaki z klasy sie ze mnie nabijają nie wiem co jest przyczyną nabijania się ze mnie ale mam wrażenie że to przez moja była koleżanka.Pewnie zmyslila sobie jakas historie i przez nia nikt mnie nie chce. Jest mi przykro i przez nich pogorszyłam się w ocenach. Próbuje sie skupić na sobie ale codziennie przychodzę że szkoly zdołowana. Już nie moge sie doczekać końca tego piekła. Strasznie doskwiera mi samotność. Niby nic ale problem. Tak naprawdę całe 24 h na 7 siedzę sama bo moi rodzice dużo pracują mama na kuchni A tata za granicą. Nie mam dobrych kontaktów z rodzicami ani z rówieśnikami. Przychodzę że szkoly i jest pusto w domu sama sobie obiad potem siadam do książek A resztę dnia płaczę i idę spać. Przez ten cały czas jestem praktycznie sama. Nie mam się z kim podzielić moimi problemami i wszystkie duszę w sobie od roku i dużo płaczę A jak chce uciec od problemów to idę spać ale na krótszą metę to nie pomaga. Czytałam w książce od psychologii że to może być depresja. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Uważam, że Twój problem jest bardzo poważny. To nie jest "niby nic". To nie "szkoła" Cię dołuje. Jesteś wartościową osobą i dobrą uczennicą i nauczyciele to doceniają. Ale potrzebujesz też akceptacji i  towarzystwa (rówieśników; rodzeństwa nie masz), należy Ci się oparcie i pomoc rodziców lub innych dorosłych. Każdy człowiek potrzebuje satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi - taka jest nasza natura. Może wytrzymasz jakoś jeszcze te kilka miesięcy do końca szkoły - jesteś taka dzielna i mądra! Nie daj się zgnębić przypadkowym koleżankom i kolegom z klasy, bo w podstawówce znajdują się wiele dzieci, które po prostu MUSZĄ spełnić obowiązek szkolny. W liceum czy innej ponadpodstawowej będzie już inaczej: tam łatwiej znajdziesz kogoś, z kim się zaprzyjaźnisz. W jakim mieście mieszkasz?

Szkoda płakać - szukaj czegoś, co Cię rozweseli: śmiesznych książek, albo filmów... a może sama wymyślaj coś śmiesznego (historyjki obrazkowe, filmiki). Życie masz przed sobą - na pewno znajdzie się rada i na depresję: teraz psychiatria i psychologia mają wiele osiągnięć i rozmaite skuteczne metody terapii. Nie poddawaj się! Jestem po Twojej stronie!!!

Odnośnik do komentarza

Moze to jeszcze nie jest depresja, ale zgadzam się, że problem poważny.

Zacznij od znalezienia sobie jakiejś pasji. Przychodzisz do domu i nie masz co robić, dlatego dużo rozmyślasz. Gdybyś miała zainteresowania i chodziła na jakieś zajęcia dodatkowe związane z tym co lubisz, to byłoby Ci łatwiej. Z pewnością jest coś co lubisz, czym się interesujesz, czym wyróżniasz wśród rówieśników? Zastanów się i napisz ?

Musze Cię uspokoić, że w szkole średniej powinno być lepiej. Wiele osób narzekało na podstawówkę i gimnazjum, a odnalazło się w liceum lub technikum. A do jakiej szkoły zamierzasz iść po podstawówce? Interesuje Cię jakiś konkretny kierunek?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Javiolla napisał:

Moze to jeszcze nie jest depresja, ale zgadzam się, że problem poważny.

Zacznij od znalezienia sobie jakiejś pasji. Przychodzisz do domu i nie masz co robić, dlatego dużo rozmyślasz. Gdybyś miała zainteresowania i chodziła na jakieś zajęcia dodatkowe związane z tym co lubisz, to byłoby Ci łatwiej. Z pewnością jest coś co lubisz, czym się interesujesz, czym wyróżniasz wśród rówieśników? Zastanów się i napisz ?

Musze Cię uspokoić, że w szkole średniej powinno być lepiej. Wiele osób narzekało na podstawówkę i gimnazjum, a odnalazło się w liceum lub technikum. A do jakiej szkoły zamierzasz iść po podstawówce? Interesuje Cię jakiś konkretny kierunek?

Mam zamiar iść do liceum ogólnokształcącego na profil z rozszerzeniami polski-biologia-wiedza o społeczeństwie ?

Odnośnik do komentarza

…”iść do liceum ogólnokształcącego na profil z rozszerzeniami polski-biologia-wiedza o społeczeństwie” – to super wybór!  Daje Ci wiele możliwości na drodze zawodowej (zwł. biologia to kierunek przyszłościowy!!!)

Czy trudno dostać się do tego liceum? Ilu było kandydatów na 1 miejsce w ub. roku?

Życzę Ci uśmiechniętego dnia ?
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...