Skocz do zawartości
Forum

toksyczna kollezanka z pracy


Gość jupijejuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak postepowac z kolezanka ktora jest niby lubiana przez szefostwo bo robi duzo rzeczy ktore jej szwf zleca.robi je z uamiechem przy szefie a poza jego oczami jest zla na to.oczywiscie udaje jaka jej sprawia to radosc.potrafi tak zagadac niektorych wspolpracownikow ze mysla ze jest mila.w oczy jest mila.potrafi w zasadzie dokleic latke kazdemu.poza plecami na.kazdego gada nawet na szefostwo i najblizsze znajome.czy ludzie tego nie widza.?ostatnio kilkukrotnie slyszalam jak na mnie gadala oczywiscie w oczy jest mila.jak reagowac na takie falszywe osoby,czy powiedziec szefowi jaka jest naprawde?czy uwierzy ona jest donosicielka natomiast sama robi duzo rzeczy nie w porzadku o ktorych szef nie wie.?co robic?

Odnośnik do komentarza

Zawsze i wszędzie znajdzie się taka fałszywa osoba, ale myślę, że nie ma się czym przejmować, bo ludzie na ogół szybko połapią się z kim mają do czynienia. Absolutnie nie donoś na nią szefowi, to nie Twoja sprawa. Skoro wiesz jaka ona jest, więc nie wchodź z nią w jakieś bliższe układy, trzymaj dystans i w żadnym wypadku nie zwierzaj jej się ze swoich osobistych spraw, a tym bardziej nie narzekaj na pracę, ludzi, a zwłaszcza szefa, bo masz, jak w banku, że poda to dalej i jeszcze dodatkowo ubarwi.

43 minuty temu, Gość jupijejuz napisał:

ostatnio kilkukrotnie slyszalam jak na mnie gadala oczywiscie w oczy jest mila

W takim przypadku zareagowałabym od razu i w obecności osoby, czy osób do których Cię obgadywała, powiedziałabym, co o niej myślę, a nawet skompromitowałabym ją, przypominając co złego mówiła także o innych.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej nic nie robić, bo i nic nie możesz udowodnić, po drugie donosicielstwo tylko by Ci zaszkodziło i nie przyniosło żadnych efektów. 

Możesz jedynie porozmawiać z którąś koleżanką z pracy i sobie ponarzekać, każdy sam musi się przekonać o jej dwulicowości, tak jak Ty. 

Odpuść, zajmij się pracą, w sumie nie Twoja sprawa, jaka ona jest, ogranicz kontakty do służbowych, przestań w ogóle interesować się jej osobą. 

Jeśli słyszałaś coś złego na swój temat, to powiedz jej w twarz co o tym myślisz. 

 

Edytowane przez ka-wa
?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Może i niektórzy to widzą ale co z tego. Nikt nic nie powie. Tak bywa że często są tacy ludzie w pracy. Musisz ich tolerować i już. Ale ja osobiście w życiu bym się bliżej nie zadawała z takimi niż kontakty ograniczone do minimum. Ot ja toleruje ale nic więcej. No i lepiej uważać na takich ludzi.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...