Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość p...a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prośba o interpretację wyniku kreatyniny/eGFR moj wynik to: kreatynina: 1,21 mg/ dl (wartość referencyjna 0,70 - 1,20). eGFR 66,4 ml/min/1,73m2 Wyliczany na podstawie wzoru MDRD dla osób między 18-70 rokiem życia. Wynik prawidłowy >60 ml/ min. Mój wiek to 40 lat. Co te wyniki mogą oznaczać?

Odnośnik do komentarza

MRI szyji ze względu na zawroty głowy - tzn zawroty to może trochę za duże słowo ale coś jakby uczucie niepewności przy pochylaniu (raz na dwa tyg mam takie odczucia)

 

Mocz zrobię - kupiłem pakiet, natomiast czy kreatyna HCL może wpływać na poziom kreatyniny? 

Stosowałem przed badaniem przez 4 tyg. Uprawiam sport 2 x w tyg. W tamtym tyg przed badaniem mało piłem wody a dużo kawy do 5 kubków. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość mgmg napisał:

kreatyna zapewne moze wplywac, bo z kreatyny powstaje kreatynina

to jak jeszcze moge zapytać czy dwa tyg kiedy jej nie biorę to w sam raz na badanie czy warto poczekać jeszcze z tydzień lub dłużej? 

 

Odnośnik do komentarza

No i zrobiłem ponownie badania + mocz. Wszystko ładnie i w normie. Czyli wychodziłoby na to że ta kreatyna nie jest tak obojętna dla zdrowia jak piszą producenci, nawet przyjmowana zgodnie z zaleceniami.... No chyba że zmniejszona podaż płynów tez mogła mieć wpływ na poziom kreatyniny.. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...