Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość c...t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem 62 letnim mężczyzną. W lutym 2018r. PSA - 2,5ng/ml, w marcu 2019r. miałem badania urologiczne: PSA - 2,4ng/ml; USG prostaty - jej wymiary 50x42x47mm, V52cm3. W listopadzie 2019r. PSA 3,8ng/ml, a w styczniu 2020r. PSA 4,12ng/ml; USG prostaty - wymiary 61x41x44mm, V58ml. Noc przesypiam w zasadzie bez mikcji, rzadko mikcja 1 raz w nocy. Mikcja w dzień ok. 11-13 razy, ale dość dużo pijam płynów. Same płyny (herbata, kawa, czystek, rumianek, yerbamate, woda) to ok. 1,8l dziennie. Wiem, że wzrost PSA jest w ciągu tych 10 miesięcy bardzo duży, ale żadnych innych negatywnych cech nie stwierdziłem. Wizytę u swojego urologa mam w końcu stycznia br. i jestem w permanentnym stresie. Będzie biopsja, czy obserwacja lub jakieś inne wskazania. Bardzo proszę o opinię. Pozdrawiam Cezary.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość c...t

Witam ponownie.

Dzisiaj odebrałem wynik:

PSA całkowity - 3,23 ng/ml (zakres referencyjny  <=4)

PSA wolny - 0,58 ng/ml (zakres referencyjny <0,93)

Wskaźnik PSA F/T - 0,18 (zakres referencyjny >0,25

Wizytę mam 27-go stycznia. Wiem, że wskaźnik PSA jest za mały, ale może coś więcej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość c...t

... a czy badanie PSA po zażyciu Omnic mogło załszować wynik, bo badanie robiłem dwie godziny po jego zażyciu, a wcześniejsze badania robiłem na czczo i przed zażyciem leku?

Ponadto to ostatnie badanie PSA robiłem jeden dzień po USG układu moczowego ...

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...