Skocz do zawartości
Forum

Jak doprowadzić języki obce do perfekcji?


Gość BógJestZły

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BógJestZły

Wiele osób namawiało mnie tutaj do doskonalenia siebie to wziąłem to sobie do serca i postanowiłem postawić na to co jest moją mocną stroną. Powiedzcie co waszym zdaniem najlepiej się sprawdza. Wy kobiety jesteście najlepsze w nauce języków. Badania naukowe tego dowiodły, że kobiety mają na ogół lepiej rozwinięte ośrodki w mózgu odpowiedzialne za zdolności lingwistyczne. Uczę się angielskiego i niemieckiego. Angielski znam na takim poziomie, że czytam książki i artykuły naukowe po angielsku i powiedzmy co kilkudziesiąte słowo, zwrot muszę przetłumaczyć, resztę rozumiem. Tak z 80 procent treści czytanej rozumiem, a z native speakerów rozumiem na ogół na poziomie 70 procent, jak mówi bardzo szybko, jak karabin to niestety  z 50-60 procent tylko. Problem mam z czasami i barierę komunikacyjną. Zauważyłem też zastój. Na tym etapie, na którym jestem nie robię już prawie żadnych postępów, albo tak mi się wydaje. Poziom swój oceniłbym na mocne B2. Teraz niemiecki, no tu jest gorzej, bo uczę się od roku, z Duolingo, piosenek i stron internetowych. Jak jadę do Niemiec to jestem w stanie powiedzieć czego potrzebuję ja. Czy to będzie zamówienie jedzenia, zakupy, wejście do muzeum, szukanie czegoś, jakieś zwroty grzecznościowe i proste rozmowy na proste tematy, ale słabo rozumiem co oni do mnie mówią, jest to dla mnie zlewający się bełkot, z którego wyławiam pojedyncze słowa i zwroty. Znajomy powiedział, jak byliśmy ostatnio w Niemczech, że jak mówię coś to brzmię jakbym recytował z książki gotowe zwroty. Czy ktoś z was ogarnia Niemiecki na podobnym poziomie i chciałby ze mną przez Skype poćwiczyć i razem się uczyć? We dwójkę jest większa motywacja. 

Odnośnik do komentarza

 Polecam ci naukę  na Busuu.com. różne języki i różne stopnie trudności, czasy, konwersacje z osobami z róznych państw, rozwiązywanie ćwiczeń. Bardzo dobrym sposobem chociaz uważam że każdy dla siebie powinien znaleźć metodę, to słuchanie, rozwiazywanie oraz osobno zapisywanie tego co w danym momencie się masz nauczyć, rozwiązać i t.d. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...