Skocz do zawartości
Forum

Borderline a uzależnienie


Gość Kam Wuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam 28 lat, w październiku trafiłam na terapię i już na pierwszej wizycie usłyszałam - borderline. A zgłosiłam się z problemem alkoholowym. 
Terapeutka poinformowała mnie, ze z czasem tego alkoholu będę potrzebowała coraz mniej. I faktycznie było go dużo mniej. Gdy pojawiły się emocje a także sytuacja w której się znalazłam tego alkoholu było więcej. 
Nastąpiła przerwa świąteczna, 3 tygodnie bez terapii. Wracam a terapeutka informuje mnie, ze dalsze prowadzenie terapii nie ma sensu ze względu na to, ze ten alkohol jeszcze jest i wysłała mnie na terapie uzależnień. 
Czy to nie powinno iść w parze? 
Czy to nie o to chodzi, ze powinnam uczuć się regulować tych emocji za pomocą psychoterapii? 
Jak mam utrzymać trzeźwość, jeśli nie będę wiedziała jak sobie radzić z tym wszystkim co się we mnie dzieje?

Analizowałam to tysiąc razy, ale generalnie czuje się jak rzucona na głęboką wodę z nieumiejętnością pływania...

Odnośnik do komentarza

Osoby z Bordeline mają skłonność do podejmowania różnego rodzaju ryzyka, używanie substancji psychoaktywnych w celach eksperymentów (dzięki nim taka osoba zapomina o wielu skrajnych emocjach, nawracającym uczuciu pustki, o stresie, gniewie), problemy z odżywianiem, patologiczne kłamanie i konfabulacja, próby samobójcze, samookaleczenie się oraz skłonność do palenia za sobą mostów. To ostatnie zachowanie wynika ze strachu przed odrzuceniem. Osoby z borderline poddaje się psychoterapii, terapii poznawczo behawioralnej lub leczeniu farmakologicznemu. Chyba że łączy się np terapię u psychologa i u psychiatry farmakologią. Prawdopodobnie terapeutka zaczęła z Tobą prowadzić terapię ale widziała że masz problem z alkoholem który w trudnych momentach wraca do ciebie i np nie może kontynuować terapii bo musi zaczynać wszystko od nowa. Terapia może ci pomóc ale w momencie kiedy odstawisz alkohol i np. w zależności od oceny terapeutki będzie można np zastosować terapię farmakologiczną. Lub jeżeli już ją zastosowała twoja terapeutka to przerwała ją dlatego ponieważ leki nie mogą być mieszane z alkoholem. Z kolei terapia uzależnień pomoże ci aby odstawić alkohol, poradzić sobie aby wytrwać w trzeźwości i zobaczysz na takiej terapii jak sobie radzić aby nie sięgać po alkohol. I wtedy będzie można kontynuować terapię która w tej chwili przerwałaś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...