Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kam Wuu

Borderline a uzależnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kam Wuu

Witam, 

Mam 28 lat, w październiku trafiłam na terapię i już na pierwszej wizycie usłyszałam - borderline. A zgłosiłam się z problemem alkoholowym. 
Terapeutka poinformowała mnie, ze z czasem tego alkoholu będę potrzebowała coraz mniej. I faktycznie było go dużo mniej. Gdy pojawiły się emocje a także sytuacja w której się znalazłam tego alkoholu było więcej. 
Nastąpiła przerwa świąteczna, 3 tygodnie bez terapii. Wracam a terapeutka informuje mnie, ze dalsze prowadzenie terapii nie ma sensu ze względu na to, ze ten alkohol jeszcze jest i wysłała mnie na terapie uzależnień. 
Czy to nie powinno iść w parze? 
Czy to nie o to chodzi, ze powinnam uczuć się regulować tych emocji za pomocą psychoterapii? 
Jak mam utrzymać trzeźwość, jeśli nie będę wiedziała jak sobie radzić z tym wszystkim co się we mnie dzieje?

Analizowałam to tysiąc razy, ale generalnie czuje się jak rzucona na głęboką wodę z nieumiejętnością pływania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Loraine

Osoby z Bordeline mają skłonność do podejmowania różnego rodzaju ryzyka, używanie substancji psychoaktywnych w celach eksperymentów (dzięki nim taka osoba zapomina o wielu skrajnych emocjach, nawracającym uczuciu pustki, o stresie, gniewie), problemy z odżywianiem, patologiczne kłamanie i konfabulacja, próby samobójcze, samookaleczenie się oraz skłonność do palenia za sobą mostów. To ostatnie zachowanie wynika ze strachu przed odrzuceniem. Osoby z borderline poddaje się psychoterapii, terapii poznawczo behawioralnej lub leczeniu farmakologicznemu. Chyba że łączy się np terapię u psychologa i u psychiatry farmakologią. Prawdopodobnie terapeutka zaczęła z Tobą prowadzić terapię ale widziała że masz problem z alkoholem który w trudnych momentach wraca do ciebie i np nie może kontynuować terapii bo musi zaczynać wszystko od nowa. Terapia może ci pomóc ale w momencie kiedy odstawisz alkohol i np. w zależności od oceny terapeutki będzie można np zastosować terapię farmakologiczną. Lub jeżeli już ją zastosowała twoja terapeutka to przerwała ją dlatego ponieważ leki nie mogą być mieszane z alkoholem. Z kolei terapia uzależnień pomoże ci aby odstawić alkohol, poradzić sobie aby wytrwać w trzeźwości i zobaczysz na takiej terapii jak sobie radzić aby nie sięgać po alkohol. I wtedy będzie można kontynuować terapię która w tej chwili przerwałaś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...