Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość w...k

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość w...k

Parę dni temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne axia conti. Dziś dostałam okres, prawdopodobnie krwawienie z odstawienia, chcoiaz tabletki przerwałam w połowie opakowania (zostało 9 z hormonami do placebo). Wczoraj miałam ryzykowny stosunek. Czy jak dzisiaj krwawie i już więcej nie będę przyjmowała tabletek jest szansa ze mogę być w ciąży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Loraine

Nikt ci tu nie napisze na pewno czy tak czy nie, na pewno nie odstawia się tabletek w połowie. Rozregulujesz organizm. Dlatego dostałaś krwawienie. W przypadku seksu podczas okresu istnieje większe ryzyko infekcji moczowo - płciowej. Poza tym musisz wiedzieć że można zajść w ciążę nawet jeżeli współżyje się podczas okresu, a także można zajść w ciąże gdy bierze się tabletki antykoncepcyjne. Jeśli uprawia się seks w trakcie miesiączkowania, a cykl jest zaburzony np lekami, tabletkami anty i t.d. to istnieje ryzyko ciąży, ale znikome.  I pamiętaj że żadna z metod antykoncepcji nie daje 100% pewności jeżeli chodzi o kwestię możliwości zajścia w ciążę. Nawet przy regularnym cyklu miesiączkowym istnieje procent możliwości zapłodnienia.  Dla pewności zrób test.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem źle zrobiłaś odstawiajac tabletki w połowie. Mogłaś dokończyć blister. Tak masz szansę na ciążę. Rezygnując ot tak z tabletek to tak jakbyś ich zapomniała przyjąć. A więc są szanse. Może nie jakieś duże ale są.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...