Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mężczyzną w wieku 33 lat. 186 cm wzrostu oraz masie 114 kg. We wrześniu ubiegłego roku wziąłem się za siebie, starając się schudnąć. Codziennie 600 kcal rano na rowerku a do tego dieta około 2500/2800 kcal. Niestety bez skutku. Dodatkowe objawy: spadek libido, brak energii oraz otyłość brzuszna (reszta ciała raczej szczupła). Trener zlecił mi badania, w których wyszło, że mam niski poziom testosteronu. Na wizycie u endokrynologa dostałem kolejne badania. W tej chwili prezentuje się to tak, że pomijając wszystko w normie: Testosteron - 8,9 nmol/l TSH - 2,620mU/l Test 75g glukozy: glukoza/insulina(na czczo) - 94,3mg/dl / 17,87mU/l glukoza/insulina(po 60min.) - 152,7mg/dl / 148,3mU/l glukoza/insulina(po 120min.) - 119,3,g/dl / 69,48mU/l Teraz pytanie: Endokrynolog przepisał mi lek gluckophage 850mg i kazał stosować dietę bez węglowodanów, twierdząc, że jak pozbędziemy się dużej ilości insuliny to i testosteron się podniesie. Czy powinienem udać się do innego lekarza, czy rzeczywiście posłuchać tego doktora?? Zależy mi na zbudowaniu troszkę większych mięśni i zrzuceniu otyłości brzusznej, oraz na poprawieniu życia seksualnego i odzyskaniu energii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...