Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 27 lat i mam zespół policystycznych jajników. W wieku 23 lat po odrzuceniu tabletek antykoncepcyjnych po paru miesiącach nagle zaczęły wypadać mi włosy garściami. Wtedy zdiagnozowano u mnie PCOS. W czasie około 6 miesięcy straciłam połowę swoich włosów. Zaczęłam przyjmować odpowiednie tabletki anty yasminelle i włosy przestały tak wypadać ale nie odrosły. Po paru latach w tym roku trafiłam do szpitala, w celu sprawdzenia czy mam chore nadnercza. Okazało się, że są zdrowe ale znów musiałam odstawić tabletki anty na parę miesięcy. Znów płacz i depresja z powodu sypiących się włosów, których i tak już mam niewiele. Po odstawieniu tabletek moje wyniki wyglądają tak: - 17 oh progesteron 2,42 ng/ml w fazie follikularnej (0,2-1,3) -wolny testosteron 3,60 pg/ml (max 2,85) -androstendion 2,74 ng/ml (max 3,3) - DHEAS 385,1 (98,8-340) -FSH 7,43 -FT4 1,600 -kortyzol godz.8.00 17,83 -kortyzol godz. 23.00 3,26 -kortyzol po dexamethasonie 0,57 -cholesterol calkowity 201,0 H kiedy biorę tabletki anty testosteron jest ok, nie wiem jak wtedy reszta badań. Moje pytanie brzmi. Dlaczego włosy mi nie odrastają? Czy poza antykoncepcją powinnam wdrożyć dodatkowe leczenie? Czy mogę mieć łysienie androgenowe i przede wszystkim czy jest jakakolwiek szansa abym odzyskała swoje włosy mimo tego, że mineło już kilka lat? Bardzo proszę o pomoc ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...