Skocz do zawartości
Forum

Co na wodę w uchu?


Gość Kamcio32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szybkismokso
1 godzinę temu, Gość Kamcio32 napisał:

Słuchajcie, jak najlepiej pozbyć się wody z ucha? Byłem ostatnio na basenie i czuję, że coś tam jest. Zanim wybiorę się do lekarza, może wypróbuję jakiś sposób na to?

 

Hejson! Ja regularnie stosuję krople lix, bo kiedyś miałem wodę w uchu po basenie właśnie i lekarz mi powiedział, żebym tym sobie płukał ucho, jeśli nie chcę, żeby wdała mi się tam infekcja. Teraz używam tych kropli po każdej wizycie na basenie profilaktycznie.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2020 o 15:31, Gość szybkismokso napisał:

Hejson! Ja regularnie stosuję krople lix, bo kiedyś miałem wodę w uchu po basenie właśnie i lekarz mi powiedział, żebym tym sobie płukał ucho, jeśli nie chcę, żeby wdała mi się tam infekcja. Teraz używam tych kropli po każdej wizycie na basenie profilaktycznie.

 

Mi te same krople pomogły na przeczyszczenie woskowiny zalegającej w uchu. nazbierało się jej, bo dużo słucham muzyki na słuchawkach dokanałowych i już słabiej słyszałem... także myślę, że na wodę w uchu też powinny pomóc.

 

Odnośnik do komentarza

Ucho trzeba zawsze dobrze wysuszyć, to naprawdę bardzo ważna sprawa. Co do kropli, to ja akurat sama stosowałam fonix i właśnie jego mogę polecić. Usuwasz nadmiar wody poprzez nachylenie głowy i przytrzymanie patyczkiem do ucha zewnętrznej części, powinno pomóc. Później olejki i obserwowanie, czy nie pojawia się nic niepożadanego. 

Odnośnik do komentarza

Sabina ma rację, dobra profilaktyka i nie masz kłopotów z uszami. Pływam regularnie od kilku lat i zawsze dbam o odpowiednie wysuszenie uszu i ich higienę. Nie używam patyczków, tylko właśnie olejków. Dzięki temu nie miałam bólu ani infekcji. 

Odnośnik do komentarza

Stara metoda, trzeba skakać i skakać a potem położyć się na tym boku, na którym jest woda w uchu. Powinno wypłynąć. Choć czasami długo to trwa i jest strasznie upierdliwe. Z wodą w uchu trzeba uważać, można szybko doprowadzić do stanu zapalnego. Szczególnie jesli jesteś dzieckiem. co do wspomnianego fonixa, mam go w domu do czyszczenia uszu. Dobra opcja dla profilaktyki i higieny. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...