Skocz do zawartości
Forum

Nowości w kuchni


Gość Iinstanita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iinstanita

Lubicie gotowac, wiec na pewno probujecie tez nowe smaki, czasem wracacie z zakupow z czyms innym niz zawsze.

Jakies nowe kuchenne urzadzenia, przyrzady, przyprawy?

wczoraj weszlam do sklepu z ekologiczna zywnoscia i wymieklam...

nie moglam szalec, zakupilam piwko porter dla Tangerine (niestety okazalo sie, ze nie smakuje jak to dawniejsze)

herbatke ziolowa na depresje dla psiapsiolki

i nie moglam sie oprzec buteleczce syropu z platkow rozy

jak myslicie, do czego moze pasowac ten ostatni? oprocz opblizywania palcy i herbatki, moze lody polac?

Odnośnik do komentarza
Gość Patipati23

Mysle ze najlepiej metoda prob i beledow go wyprobowac. Moze tez do nalesnikow? Ja zadko kupuje jakies nowosci. Ostatnio ta azjatyckie sprecjaly probowalam. Ale oyster souce wogole mi nie podszedl podobnie jak jakis chinski proszek do tofu.

Sama ostatnio jestem szczęśliwą posiadaczką wyciskarki do owoców oraz warzyw, ktora okazała sie bardzo praktycznym urządzeniem bo mozna z niej robić równiez pasty oraz wyciskać zioła ( robię dzieki temu domową nutellę)
https://www.eujuicers.pl/blog/soki-z-wyciskarki-warzywa-i-owoce-dla-twojego-dziecka-w-przyjaznej-formie

Poza tym przekonałam dzieki temu dzieci do picia soczków

Odnośnik do komentarza
Gość kolezankaj

Ja też wymiękłam, tak zaczęłam wchodzić na wszystkie fora, oglądać przepisy i skończyło się na tym, że zamiast próbować gotować, to wymieniłam fronty w kuchni hahaha. Jak typowa kobieta miała zrobić jedno, a tu w zasadzie wyszedł remont. Przy okazji, jak chcecie zmienić fronty w szafkach to polecam FRONTWIT, bo ten producent zna się na robocie, skoro nawet mnie ich realizacje zachęciły do zmian. Cenowo wychodzi bardzo fajnie, a realizacja też poszła szybko.

Odnośnik do komentarza

oo ja sama uwielbiam takie cytrynki w zalewie rumowej, kiedys kupowałam a teraz robie je sama :D  co do takich przydatnych gadżetów w kuchni to mnie bardzo spodobał się ostatnio tak bledner camry 2 w 1 https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/cr_4623 bo mamy tu nie tylko bledner ale i rozdrabniacz np do warzyw . Super sprawa, bo moge przygotowywać posiłki szybko i zdrowo - taki fast fitfood :D 

Odnośnik do komentarza

Naturalne syropy i soki fajnie można miksować z napojami, wodą albo smoothie ? ja np. używam sok z aloesu - dobrej jakości aloe vera bio poprawia trawienie, obniża cholesterol i uzupełnia niedobory witamin. Można kombinować na wiele różnych sposobów i przygotowywać zdrowe napoje - super opcja dla zabieganych osób, które nie mają czasu dbać o idealnie zrównoważony jadłospis i dla dzieciaków-niejadków ? 

Odnośnik do komentarza

Z przypraw trafiłam na Harissę. Jest powszechnie wykorzystywana w Maroku i kuchni bliskowschodniej, dość ostra w smaku, ale świetnie podkręca nawet najprostsze dania. Kuskus+warzywa+kurczak+przyprawa Harissa i poza tym dodaję tylko troszkę soli i pieprz. Można kupować w większych opakowaniach, ale jeszcze nie trafiłam online na opcję"na wagę". Podobno też dobrze wpływa na trawienie. Jak ktoś lubi pikantne jedzenie, to bardzo polecam

Odnośnik do komentarza

Również od jakiegoś czasu zamawiam tylko i wyłącznie zdrową żywność bio - https://sklep.biobabalscy.pl/pl/p/Maka-orkiszowa-biala-typ-630-1-kg-BIO/154 Zwykłą mąkę zamieniłam na mąkę orkiszową. Mąkę orkiszową białą można stosować do naleśników, makaronów, ciast i pierogów oraz do wypieku chleba. Na jej bazie można przygotować zdrowe, odżywcze i pełnowartościowe posiłki, które zachwycają niecodziennym smakiem.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio sporo eksperymentuję w kuchni. Co jest niejako związane z tym,  że dość dużo czasu spędzam w domu i po prostu mam na to czas :) NIe kupuję już gotowych ciast ale staram się samodzielnie piec ciasteczka co okazało się wcale nie takie trudne jak na poczatku mi się wydawało. No i takie domowe ciasteczka są znacznie smaczniejsze niż sklepowe  (szczególnie jak jeszcze są cieplutkie).

Polecam spróbować szczególnie mielonej skórki z cytryny

https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/bakalie/suszone-owoce/cytryna-skorka-mielona

Dzięki temu ciasteczka nabierają cytrusowego orzeźwiającego posmaku. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.11.2019 o 11:29, Gość Iinstanita napisał:

Lubicie gotowac, wiec na pewno probujecie tez nowe smaki, czasem wracacie z zakupow z czyms innym niz zawsze.

Jakies nowe kuchenne urzadzenia, przyrzady, przyprawy?

wczoraj weszlam do sklepu z ekologiczna zywnoscia i wymieklam...

nie moglam szalec, zakupilam piwko porter dla Tangerine (niestety okazalo sie, ze nie smakuje jak to dawniejsze)

herbatke ziolowa na depresje dla psiapsiolki

i nie moglam sie oprzec buteleczce syropu z platkow rozy

jak myslicie, do czego moze pasowac ten ostatni? oprocz opblizywania palcy i herbatki, moze lody polac?

Prawdopodobnie do nalesnikow i ciast.

Odnośnik do komentarza

Ja dolne szafki mam wszystkie wysuwane tj. albo szuflady albo kosze. Nie trzeba kłaść się by zobaczyc co jest na dnie szafki w rogu  (kuchnie mam w I) mam i polecam szafki na wino,alkohol. Dodatkowo mam barek z szynami na kieliszki- dla mnie bomba. Trochę się kurza ale z podświetleniem świetnie się mienia i są na wyciągnięcie ręki.

Wiele rzeczy doradził mi projektant, który pomógł mi w urządzeniu wnętrza:

https://marengo-architektura.com/o-firmie/

Daję namiar na studio projektowe z Krakowa, z ktorego usług korzystałam ?

mieszkanie0000-300x300.jpg

Odnośnik do komentarza

A co z różnego rodzaju sprzętami i akcesoriami dla Twojej kuchni? Czy wiesz, gdzie ich szukać? Różne urządzenia znajdziesz w tym sklepie: https://sklep.technica.pl/piece-elektryczne-2/piec-do-pizzy-sterowany-elektronicznie-1-komorowy-komora-dzielona-2x-pizza-450-mm-5-42-kw-komora-o-wymiarach-460x460x195-mm-pizza-master-countertop-451ed-1 . Zachęcam do zapoznania się z ich ofertą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...