Skocz do zawartości
Forum

zdrowie seniora


Gość Anna aas

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na wasze podpowiedzi, za kilka dni będzie ze mną mieszkała moja mama, jest po długim pobycie w szpitalu, wiem że słabo u niej z jedzeniem, jest osłabiona, lekarz kaał robić papki bo ma problem z gryzieniem, co gotować jaką dietę żeby doszla do siebie?

Odnośnik do komentarza
Gość nasturcja55a

jak masz robota kuchennego albo chociaż blender typu żyrafa to zrobić papki łatwo gorzej z ich smakiem, w DOZ kiedyś kupowałam dla znajomej po chorobie takie wysokoenergetyczne napoje z witaminami, fresubin, w kilku to jest smakach i może zastąpić posiłek.

Odnośnik do komentarza

Myśle ze w takim wypadku bardzo dobrze sprawdza się zupy kremy, które można zeobic z różnych warzyw. Posiłki będą smaczne i różnorodne. Dodatkowo warto podawać mamie jakieś witaminy. Moi dziadkowie np dostaja geriamoc, które maja dodatek zenszenia który wspomaga dodatkowo pamięć i koncentracje

Odnośnik do komentarza

Dieta seniora powinna być raczej lekka. Można ograniczyć lub nawet usunąć całkowicie czerwone mięso. CHoć myślę, że najlepiej to spotkać się z dietetykiem i ustalić co i jak. Moja babcia je bardzo dużo parowanych warzyw i ryb, a do tego bierze geriamoc i ma się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.12.2019 o 01:51, Gość Elinaa napisał:

Słuchajcie, widziałam ten Fresubin ostatnio w aptece DOZ no i właśnie zastanawiałam się, czy nie kupić mojemu tacie, który choruje. Tylko nie wiem, czy nadaje się dla osób chorych na cukrzycę?

Dla osób z cukrzycą jest Diben https://www.doz.pl/apteka/p135775-Diben_Drink_plyn_o_smaku_pralinowym_4_x_200_ml

to na pewno dobra alternatywa dla posiłku, bo ma dużo białka, witamin i potrzebnych tłuszczy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...